PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Валентин Кім
Автор: Валентин Кім

Промови Зеленського та Гончарука: про що говорять жести та міміка

4 березня на позачерговому засіданні Верховної Ради України Володимир Зеленський та Олексій Гончарук виступили з промовами.

У виступі президента України проявлялась нервовість. Для нього це характерна манера поведінки, він дуже часто перебуває саме у нервовому стані.

Загалом виділяють три типи такого стану:

  • глузливий сатирик;
  • боязка людина;
  • знервований обвинувач.

Сьогодні Володимир Зеленський активно використовував саме третій тип нервового стану. Для такої поведінки, з точки зору невербальної аналітики, досить характерні – облизування губ, нервові ковтання, вирячений погляд та підняття брів.

Ось ці невербальні сигнали мають досить серйозну мобілізуючу силу як для самого Володимира Зеленського, так і для людей, які позитивно до нього ставляться.

Мова була обвинувального характеру, і президент, на подив, звинувачував лише членів своєї команди. Але тут це має колосальний психологічний потенціал для того, щоб подобатися тому колу виборців, який продовжує підтримувати Зеленського.

Для Олексія Гончарука була характерна реакція сорому. І під час виступу президента він неодноразово це демонстрував – потирав чоло та очі, прикривав очі. Дотики до обличчя ми робимо тоді, коли нам неприємна ситуація, у якій ми знаходимося.

Гончарук продемонстрував лояльність щодо Володимира Зеленського, і за невербальними сигналами він не вважає президента причиною своєї відставки.

Автор: Валентин Кім, психолог.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка