Причиною запровадження санкцій і виходу США з угоди, як на мій погляд, полягає все-таки в тому, аби ослабити Іран на ринку ресурсів нафти і газу. Справа в тому, що за оцінками багатьох експертів, Іран має дуже великі поклади газу, а також нафти. І після підписання Угоди про скасування санкцій в обмін на припинення ядерної програми, Іран почав проводити активну кампанію із залучення інвестицій, зокрема і у свій нафтогазовий комплекс.
Великі європейські корпорації та компанії буквально “вишиковувались в чергу” аби укладати торговельні угоди та договори на поставку обладнань і товарів в Іран, звідси частково і пояснюється така підтримка Угоди з Іраном з боку Європейського Союзу і критика на адресу США.
Читайте: США виходять з угоди щодо іранської ядерної програми
Натомість президент США Дональд Трамп, ще в ході своєї передвиборчої кампанії обіцяв підтримку американської нафтогазової галузі. Америка активно просуває свої позиції на ринку скрапленого газу і європейці наче не проти, але газ із Катару та Ірану дешевше.
Перед цим криза в Катарі, а зараз вихід з угоди із Іраном, свідчить про те, що США веде боротьбу проти можливих конкурентів на ринку нафти і газу.
Читайте: В Ірані парламентарі спалили прапор США
На фоні введення нових санкцій, загнаний у глухий кут Іран може посилити військове протистояння в Сирії та Йемені, це може призвести до ще більшої ескалації із Саудівською Аравією, як основного союзника США у регіоні.
Для України та й інших країн – це матиме негативний відбиток через зростання Світових цін на газ.
Читайте: Може бути війна. Макрон про наслідки виходу США з угоди з Іраном