PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Ярослав Заблоцький

Розвінчання міфів про догляд за зубами

Часто люди сліпо вірять всьому, що говорять в новинах, пишуть в газетах і на сайтах. Особливо це стосується питання свого здоров’я. Звичайно ж, на першому місці завжди народні методи і великі відкриття вчених.

Твердження №1. Згідно з новими дослідженнями канадських вчених, для найефективнішого домашнього догляду за зубами, потрібно комбінувати електричну щітку зі звичайною.

Однаково вважаються ефективними і мануальна, і електрична зубні щітки. Але електрична більш ефективна за рахунок того, що вона важче звичайної і людина не притискає її до зубів, тим самим не стираючи емаль.

Коли люди чистять зуби звичайною зубною щіткою, то вони сильно притискають її до емалі зубів. Так як здається, що вона дуже легка і неефективна, тому багато пацієнтів, через велику силу натиску витирають на зубах практично цілі борозни.

Зараз з’явилися звукові щітки. Така щітка вичищає навіть під яснами. Також треба використовувати міжзубні йоржики, незалежно від того, якою щіткою ви користуєтеся.

Твердження №2. Американські вчені з Іллінойського університету довели, що тривалий вплив бактерій, що викликають інфекції навколозубних тканин, призводить до запалення і дегенерації нейронів головного мозку, подібному з наслідками хвороби Альцгеймера.

Є доведені факти того, що та сама бактерія, яка викликає пародонтит, впливає на розвиток хвороби Альцгеймера. Пародонтитом заражені 80% українців – це підступне захворювання – запалення ясен, викликане бактерійної інфекцією.

Якщо людина чистить зуби та навіть якщо у неї є схильність до цієї хвороби і немає пародонтиту, то ймовірність захворіти хворобою Альцгеймера дуже низька.

У цьому дослідженні сказано, що якщо в ротовій порожнині є запалення, то кількість бактерій збільшується на площу розміром з людську долоню. Тому можна впевнено говорити, що вплив цієї бактерії є, але не прямий.

Твердження №3. Будь-які зуби (і навіть хворі) можна завжди відбілити.

Це абсолютний міф. Якщо ви хочете відбілити зуби, то перед цим потрібно перевірити, чи здорові вони.

Якщо зуби мають тріщини, стерті або з карієсом, то вибілювати їх не рекомендується.

Наприклад, якщо на стерті зуби впливати хімічними елементами для відбілювання, то вас не покине біль і розвинеться гіперчутливість зубів.

Якщо ж зуби здорові, то потрібно також провести професійну гігієну, щоб зуби перед відбілюванням були ще й чистими.

Твердження №4. Найбільше на білизну зубної емалі впливають сигарети!

Нікотин, як і кава або червоне вино має пігмент, який просто фізично прилипає до емалі зубів і забарвлює її, роблячи темніше.

Зараз є спеціальні зубні пасти для людей, які курять. До складу входять компоненти, які більше за інших впливають на емаль зубів. Однак, варто пам’ятати, що процеси регенерації і відновлення зубного ряду у курців відбуваються погано.

Якщо курець хоче вставити імпланти, він повинен кинути палити і почекати близько півроку, щоб відновилися всі процеси в організмі.

Твердження №5. Занадто гаряча або холодна їжа шкідлива для емалі.

Це вірно. Ще шкідливіше, коли відбувається різкий перепад температури. Емаль захищає зуб від впливу зовнішніх факторів. Якщо зуби здорові, а емаль без дірок і тріщин, то вони не зреагують на холодне або гаряче. Якщо ж є пародонтит або карієс, то зуб зреагує і на холодне, і на гаряче.

Твердження №6. Перекис, оцет, сода і лимонна кислота допомагають відбілити зуби – особливо в домашніх умовах.

Люди люблять застосовувати ці засоби, щоб відбілити зуби, а стоматологи “люблять” таких людей.

А все тому, що це мінлива вигода. Від неправильної пропорції, рецепта або комбінації, люди просто шкодять своїм зубам.

Варто відзначити, що іноді досить провести професійну гігієну зубів – правильно і добре очистити їх. Але якщо вже вибілювати, то тільки у фахівця.

Твердження №7. Чотири рази на рік потрібно міняти зубну щітку. Також рекомендують її міняти після кожної вірусної інфекції. Навіщо? Чи не можна прокип’ятити? Почистити антисептиком?

Зубні щітки потрібно міняти кожні три місяці. Якщо це електрична, то насадки на неї. Якщо людина користується щіткою два рази в день, то вона просто зношується і її потрібно міняти. А якщо її прокип’ятити, то вона вже втратить еластичність ворсинок і ефективність очищення зубів знизиться.

Після перенесення вірусної інфекції міняти щітку просто необхідно, адже вона кишить мікробами.

А ось діткам потрібно міняти частіше пасту, ніж щітку. Адже малюки використовують крихітну частку тюбика, а термін придатності, як правило, у дитячих зубних пастах дуже малий. Тому потрібно за цим стежити і викидати майже повний тюбик.

Автор: Ярослав Заблоцький, практикуючий лікар-стоматолог.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка