PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олександр Мусієнко
Автор: Олександр Мусієнко

Ринок землі в Україні: як купуватимуть землю іноземці

Володимир Зеленський вирішив ініціювати всеукраїнський референдум щодо права іноземців купувати землю після впровадження ринку землі в Україні.

У чинний законопроект про ринок землі буде внесено правки, за якими право продавати і купувати землю матимуть лише українські громадяни та українські компанії, засновані українськими громадянами.

Іноземці та компанії, які мають серед засновників іноземців, отримають право купувати українські землі тільки у випадку, якщо на це буде дана згода народу України – на всеукраїнському референдумі.

Проведення референдумів є недоцільним рішенням, оскільки можна вести дискусії щодо норм закону, процедури, але не можна вести діалог, чи потрібен ринок землі Україні та на яких умовах, – розповідає політичний експерт Олександр Мусієнко.

Ринок землі однозначно потрібен. Влада має брати на себе відповідальність за ініціативи, розроблення законопроектів та внесення змін до них. Такі питання, як: продавати чи не продавати землю іноземцям, як вводити чи не вводити сам ринок землі, треба вирішити у законодавчий спосіб, вносячи відповідні правки.

Введення ринку землі в Україні має вирішуватись під час обговорень у парламенті та комітетах Верховної Ради. Якщо всі важливі питання вирішувати на всеукраїнських референдумах, нам не вистачить державних грошей і ми не ухвалимо жодного рішення.

На проведення референдуму може піти сотні мільйонів гривень, але попередньо потрібно проводити перепис населення, який оцінюється у кілька мільярдів.

Читайте: МВФ не проти обмежень на придбання землі іноземцям – Милованов

До того ж референдум має маніпулятивний характер, адже все залежить від того, як поставити запитання. Тому впровадження важливих болісних реформ не має виноситись на референдуми.

Автор: Олександр Мусієнко, політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка