PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Роман Мельниченко
Автор: Роман Мельниченко

Сексуально несумісні партнери: що робити, коли бажання не співпадають

Часто сексуальне життя в парі настільки розлагоджується, що партнери починають думати, ніби вони сексуально несумісні: один постійно хоче, а другий – ні; у одного фантазії, а у іншого – відраза. Якщо ви зіштовхнулися з подібними проблемами, дані поради допоможуть вам зрозуміти, що піщло не так і як подолати труднощі. 

Фізіологія

Існує низка упереджень щодо сексуальної несумісності людей. Найчастіше вони стосуються розмірів статевих органів: задовгий пеніс, закороткий, недостатньо глибока піхва та інше. В реальності ці речі рідко стають назаваді щасливому сексуальному життю.

У людей, точніше у жінок, статева система настільки пластична, що з часом все налагоджується. Деякі пози, можливо, будуть недосяжними, але це не впливає на якість сексуального життя в цілому.

Перше, що потрібно зрозуміти про сексуальну несумісність, — те, що в 99% випадків люди фізіологічно підходять одне одному. І які б не були конфігурації, за винятком 1% випадків, все добре.

Темперамент

Одним людям властиве високе сексуальне бажання (лібідо), іншим – нижче. Рівень лібідо залежить від природних задатків (те, що закладено генетично) та від психологічних установок (сором, провина, моральні заборони тощо).

Читайте: Статеві стосунки як плата за забезпечене життя: три причини

Оскільки люди влаштовані таким чином, що 90% спілкування між ними — невербальне, то інформацію одне про одного вони зчитують емоційною частиною мозку і найчастіше обирають собі партнера, сумісного за темпераментом. Тому рівень темпераменту у партнерів найчастіше співпадає. Це особливо помітно в перші періоди відносин, коли всім все подобається, немає накопиченого гніву та образ.

Чоловік з дуже високим лібідо наврядчи вибере собі жінку з дуже низьким лібідо, але іноді таке трапляється, і найчастіше — через якісь моральні забобони.

Наприклад, чоловік з високим лібідо, такий собі Дон Жуан, може обрати жінку з низьким лібідо, тому що вона за його переконаннями не буде зраджувати. Але скоріше за все Дон Жуан вибере жінку з високим лібідо, хоча здаватиметься, що воно низьке (у неї може бути сором, вина, негативні установки). Через деякий час, під дією тих чи інших чинників, вона обов’язково “прокинеться”.

Обставини

Іноді лібідо стрибає під впливом обставин. Наприклад, у чоловіків під дією стресу може підвищуватися рівень лібідо, а у жінок, навпаки, — знижуватися. Під час овуляції лібідо у жінки підвищується, а перед місячними, чи під час них, може знижуватися (хоча не завжди).

На лібідо сильно вливають успіхи чи невдачі на роботі, вагітність. Іноді, коли жінка вагітна хлопчиком, у неї може бути високе лібідо, а коли дівчинкою – низьке. В післяпологовий період у багатьох жінок, і навіть у чоловіків, може знижуватися лібідо.

Особливо сильно у чоловіка знижується лібідо тоді, коли він включається в роботу з догляду за дитиною.

Всі ці обставини можуть вливати на сексуальне життя пари. Жінка може зануритись у догляд за дитиною, а чоловік – ні. У неї буде низьке лібідо, у нього – високе. Це треба знати і розуміти: неспівпадіння лібідо може бути ситуативним. Якщо у людей немає відчуття сорому чи вини, вони можуть домовитися щодо того, як їм вийти з цієї ситуації.

Один хоче, а інший – ні

Розповсюджена ситуація, коли на початку стосунків сексу більше хоче чоловік, а після 35-40 років — жінка. Один мій знайомий жартома розповідав, що раніше після сварок він чіплявся до жінки з сексом, а та казала: “Ні, я образилася”. А з часом вже жінка почала чіплятися до нього, а він відмовляв: “Ні, я образився”.

Читайте: Секс на висоті. Як отримати гострі відчуття на даху

Якщо серйозно, то не можна допускати, щоб один партнер постійно щось просив, а інший — давав. Добром це не закінчиться. Поняття “давати” і “брати” в парі повинно бути в нормальному співвідношенні — люди прагнуть до цієї рівноваги на рівні інстинкту.

Якщо один партнер постійно просить секс, а другий каже “ні”, виходить, що один у одного випрошує. Один стає маленьким, а другий – великим. Той, хто постійно випрошує, буде ображатись. Той, хто постійно дає, також буде ображатись.

Якщо жінка, наприклад, сидить вдома, доглядає за дітьми і просить чоловіка дати їй якісь кошти чи купити щось, а той відмовляє, вона може відмовити йому у сексі. Так може відбуватися дуже довго, по колу. І всі будуть незадоволені.

В такій ситуації парі потрібно працювати над собою. Можливо, у когось з партнерів є почуття вини, сорому або заборона на задоволення. Можливо, є накопичений гнів, або ж образа.

Різні графіки

Часто люди жаліються на те, що у них не співпадає ритм життя. Один партнер лягає рано спати (тому що йому рано на роботу, або він просто жайворонок), а другий, навпаки, — лягає о 1-2 годині ночі. Вранці вони розбігаються і цілий день один одного не бачать.

Їм здається, що сексу у них немає, тому що графіки не співпадають. Але це не так. Сексу у них немає тому, що вони уникають одне одного: коли чоловік пропонує секс — вона не хоче, коли жінка – він не може. Якщо поговорити разом і згадати подробиці, то виявиться, що коли вони дійсно хотіли близькості, ніякі обставини їм не заважали. 

Читайте: €12 тис. за гучний секс і конфіскація. Як покарати галасливих сусідів (ІНФОГРАФІКА)

Потрібно знайти істинну причину, чому люди уникають одне одного, чому ображаються, за що мстять. В таких випадках йдеться не про секс, йдеться про емоційні проблеми.

Замкнутість

Статеві стосунки – це джерело радості, задоволення і, в першу чергу, фундамент пари. Чим більше сексу, тим більше окситоцину і тим сильніший емоційний зв’язок. Партнери починають відчувати одне одного, передбачають одне одного. Чим довше немає сексу, тим більше вони віддаляються одне від одного.

Коли один з партнерів замкнутий, відчуває сором, вину, має заборону на задоволення чи ставиться до сексу як до чогось поганого, треба йти до психолога і працювати над цією проблемою.

Сексуальні фантазії

Сексуальні фантазії можна умовно поділити на дві категорії: ті, які мають бути втілені (якщо їх не втілити, лібідо знизиться, зменшиться пристрасть в парі), і ті, які не мають бути втілені (їх потрібно розшифрувати і зрозуміти).

Якщо у чоловіка чи у жінки фантазія про секс з двома партнерами, це не означає, що потрібно бігти і шукати третього чи займатися свінгерством. Просто психіка через сон і фантазію показує, що тих сексуальних стосунків, які є на даний момент, не вистачає. Немає пристрасті, низька якісь сексу. В такій ситуації стосунки потрібно побудувати таким чином, щоб у них було більше пристрасті.

Деякі фантазії варто втілювати — вони посилюють лібідо, пара стає ближчою. Якщо мова йде про нормальну, допустиму фантазію – наприклад, один партнер хоче орального сексу, а інший – ні, потрібно розібратися, що останньому заважає, які емоційні травми, сором чи страхи не дозволяють йому розкритися.

Читайте: Зрада: що робити та чи варто пробачати

Домінування одного партнера над іншим

Людська сексуальність може проявлятися й через БДСМ. Якщо в ній є межі і домовленість, це нормально. Якщо ж у сексі чоловік чи жінка проявляють агресію, реалізують якісь садистські фантазії, потрібно аналізувати, чому так трапилося (можливо, накопичився гнів або є перенесення з батьківської сім’ї). 

Загалом, найякісніший секс – це партнерський секс, де люди налаштовані один на одного з певною синхронністю. Навіть, якщо хтось над кимось домінує, другий цього чекає і хоче.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка