PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Орест Шупенюк
Автор: Орест Шупенюк

Зрада: що робити та чи варто пробачати

Зрада. Існують різні підходи та уявлення про поняття “зрада”. Для однієї пари зрадою може бути комплімент та безконтактний флірт, для інших – це норма, яка дає можливість пройти крізь свої внутрішні потреби самця (переважно стосується чоловіків).

Пари, проживши певний проміжок часу та знаючи одне одного, розуміють межі між зрадою і так званим безконтактним фліртом. Жінка, котра хоче вберегти чоловіка та їхнє подружнє життя, не буде звинувачувати його в зраді, якщо він буде посміхатись та жартувати з іншими представницями прекрасної статі. Або ж чоловік буде поблажливо та адекватно реагувати на посмішку своєї дружини в колі інших чоловіків. Це свідчить про впевненість кожного з партнерів та є певним способом уникнути насправді справжньої зради.

Ні для кого не є секретом, що у кожної людини є внутрішні потреби. При постійному стримуванні чи тиску певних потреб, рано чи пізно вони реалізуються. При відсутності задоволення певних бажань в сім’ї між партнерами людина буде шукати шлях заповнення цих прогалин.

Питання зради в більшості випадків стосується чоловіків. Вважається, що базові чоловічі завдання – це оббігати якомога більшу частину самок та запліднити їх. На цьому закінчуються біологічна роль сильної статі. Соціальна роль – знайти самку, нагодувати її, захистити, дати потомство та оберігати його. Тобто, йде мова про фізичний захист, їжу, тепло та побут для того, щоб потомство могло вижити.

Читайте: Статеві стосунки як плата за забезпечене життя: три причини

У жінок інше завдання. По-перше, потрібно вибрати найкращого самця з групи чоловіків, які нею цікавляться, тобто ідентифікувати та оцінити. По-друге – виділити, стабілізувати, вмотивувати чоловіка, залишився його та приручити. Йде мова про створення умов для того, щоб він захотів залишитись з цією жінкою. Це біологічно-соціальний рівень та невротичні сприйняття.

Генетично, біологічно та фізіологічно чоловіки схильні до полігамії, тобто до зрад. Питання лише в одному, на скільки чоловік може з цим працювати та на скільки може контролювати і перенаправляти цей імпульс, який в нормального чоловіка присутній завжди.

Прибрати подібний імпульс неможливо. Насправді, це потік енергії, який намагаються скинути та реалізувати біологічну задачу. З цим потоком потрібно працювати та перенаправляти, аби не нашкодити ні собі, ні дружині та дітям.

Проте, наодинці зробити це важко. Шлюб – це парний танець. Тому, питання перенаправлення чоловічої енергії в правильне русло та питання зради – це проблеми не однієї людини, а пари.

З однієї сторони чоловік повинен відслідковувати та контролювати бажання “спробувати щось нове”, з іншої – жінка має з посиленою увагою піклуватись про чоловіка та оточити його любов’ю в моменти, коли виникає відчуття, що чоловік віддаляється від неї. Таким чином, дружина переносить увагу на себе, відволікаючи чоловіка від непотрібних думок.

Читайте:  Парні пологи: 4 причини народжувати разом

Питання зради стає актуальним у парах 30+. Проживши не малий період часу разом та вивчивши одне одного, виникають системні проблеми. Це можуть бути як проблеми в побуті, так і в інтимних, емоційних стосунках.

Важливо пам’ятати, що для зради завжди є передумови. Окрім біологічних, є соціальні передумови – системне нерозуміння одне одного, ігнорування потреб одне одного в будь-якій сфері стосунків. Потім, як наслідок, виникає ситуація зі зрадою.

Пробачити чи не пробачати зраду

Все залежить від пари та їх спільного бажання подолати проблему. Якщо обоє готові працювати над собою та для один одного, така пара в змозі позбутись такого тягаря. Проте, існують випадки, коли люди пробачають зраду, але жити з цим не можуть. В першу чергу, це проблема самооцінки.

Зріла самодостатня людина може витіснити, забути та розчинити цю проблему. Якщо у особи низька самооцінка, позбутись спогадів про прикрий досвід дуже важко. Тому потрібно працювати не лише з людиною, яка вчинила неправильно, а й з внутрішнім станом особи по відношенню до якої було вчинено зраду.

Для розуміння, чому ваш партнер зрадив вам, потрібно розібратись в причині. Варто заглибитись та проаналізувати перебіг стосунків за певний період часу. Далі – визначити конфлікті моменти, які могли б спричинити факт зради. Загалом, це можуть бути спільні образи, ігнорувати бажань одне одного, психологічний тиск чи системні проблеми як в інтимному житті, так і в побуті. Після визначення проблемної ситуації, варто обговорити та спільно вирішувати критичне питання, щоб запобігти повторенню. Якщо ж обговорити проблему один на один не вдається, в такому випадку варто звернутись до психолога, який допоможе розібратись та вирішити проблему.

Автор: сімейний психолог

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка