PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Антон Кучухідзе
Автор: Антон Кучухідзе

Що змінить курс на ЄС і НАТО в Конституції

Перш за все, закон про курс України на НАТО і ЄС – це політична технологія провладних кандидатів в президенти. Ця історія суто для внутрішнього електорату.

З точки зору міжнародної політики це жодним чином не наближає нас ні до ЄС, ні до НАТО.

Питання вступу в ЄС і НАТО дворівневе. Перший рівень – готовність країни. Сьогодні Україна об’єктивно не готова за багатьма показниками. Починаючи від рівня корупції, свободи слова, ефективності державного управління, розвитку вільного ринку і так далі.

Другий рівень – суб’єктивний підхід. Країна може бути готовою до вступу в ЄС і НАТО, але члени, наприклад, НАТО не дають згоду на прийняття тієї чи іншої країни.

Міжнародна природа цього питання в рази складніше, ніж зараз це продаватимуть провладні політики електорату.

На зовнішній арені абсолютно нічого не зміниться. Більш того, Курт Волкер в грудні говорив про те, що Україна не готова до вступу в НАТО. Жан-Клод Юнкер у березні 2016 року, сказав, що нам 20-25 років не світить ні ЄС, ні НАТО.

Навіть Павло Клімкін вже в цьому році сказав, що вступ не відбудеться в найближчій перспективі.

Це суто картинка для проєвропейських політиків, картинка для телебачення, можливість вписувати як досягнення в якісь спічі.

Але суть проблеми не вирішується. Реформи не прискорюються, корупція не зникає, промисловість не відновлюється, інфляція не зменшується, фінансова система краще не стає, судова система не реформується ефективно.

Якщо об’єктивно і широко говорити, що таке ЄС і НАТО, то це стандарти.

Стандарти економіки, свободи слова, демократії, верховенства права. А за всіма цими показниками на міжнародній арені, ми, на жаль, тільки в антирейтингу.

Якщо в Україні не буде реальних реформ, то нам нічого не світить.

Автор: Антон Кучухідзе, політолог-міжнародник.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка