PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Сергій Костира
Автор: Сергій Костира

Тактика захисту Януковича – маневри адвокатів

19 листопада перенесли останнє слово Віктора Януковича перед судом на 5 грудня. Причиною цього стала травма президента-утікача.

Маневри адвокатів Януковича – це така тактика захисту. Його звинувачують за тяжкими статтями і ми прекрасно розуміємо, один з варіантів – він чекає зміни влади. Ми всі пам’ятаємо ректорів, яких ловили на хабарях при попередній владі. Влада змінилася, ректор повернувся, його виправдали. Я для себе це пояснюю виключно цим, тому що наскільки мені відомо, то за сукупністю даних статей Януковичу можуть дати навіть довічне ув’язнення.

Якщо йому світить 15 років позбавлення волі, то відповідно строк давності за даним кримінальним впровадженням саме стільки ж. Він 15 років переховується, а після його не можуть притягнути до відповідальності. У разі, якщо він не буде оголошений в розшук і розслідування по справі не буде зупинене. От те вони і роблять, заявляють різні клопотання та прослуховують справу в судді.

Головна задача – не допустити зупинення розгляду справи у зв’язку з розшуком, але наша новітня норма – це заочне засудження і заочний вирок. Якщо йому дадуть 15 років, то через деякий час при змінні влади він може повернутися. Крім того, Янукович наразі, на мою думку, збирає перелік хвороб, тобто поганий стан здоров’я для пом’якшення покарання.

Суд на це ніяк реагувати не буде. Якщо його засуджують за заочним варіантом, до тих пір поки в країні не буде по нормальному змінена судова система – нічого не зміниться. Якщо ми кажемо про те, що Янукович дійсно скоїв державну зраду, то компетенція повинна бути з інших країн в розгляді таких справ.

У нас три гілки влади: судова, виконавча та законодавча. Якщо суд посадив, то відповідно суд і має звільняти. Доки ми у владі – робимо, що хочемо, як тільки поза, нас судять, садять. Ми тікаємо та чекаємо зміни влади.

Читайте: Суд засумнівався у травмі Януковича і переніс останнє слово Янукович і суд: чому "легітимного президента" не покарають Янукович перед останнім словом у суді потрапив до лікарні - ЗМІ

Суд може тягнутися допоки буде живий суддя, якщо помре за віком, його замінить інший та суд почне розглядатися по новому. Допоки наша законодавча система не буде під законотворцями, то відбуватиметься саме так. З такою системою доведення провини – це нонсенс. У нас є поняття, як належність та допустимість доказів. Тобто, якщо слідчий, понятий, прокурор кому не там поставить, трохи зміниться смисловий ряд, або взагалі десь підпис забудуть поставити, то все – це неналежний доказ.

Виступ Януковича на рішення суду вплинути не може ніяк. Він може як сторона, яка захищається надавати докази своєї непричетності. От якщо він надасть такі докази, повинен буде надати матеріали прокурору, долучити до кримінального впровадження і суд повинен буде їх вивчити. І саме належність вивчення цього сформує думку суду про причетність або непричетність.

Автор: Сергій Костира, адвокат.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка