PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Юрій Подорожній
Автор: Юрій Подорожній

Відставка уряду РФ: причини та наслідки

15 січня уряд Російської Федерації подав у відставку.

Дмитро Медведєв про це заявив після послання президента РФ Федеральним зборам. Також прем’єр-міністр РФ додав, що запропоновані Володимиром Путіним поправки до Конституції внесуть суттєві зміни не тільки у цілу низку статей, але й у баланс виконавчої, законодавчої та судової влад загалом.

Насправді ситуація із урядом в Росії стала головним болем Путіна, адже на тлі складної економічної ситуації відбувається погіршення рейтингів самого російського президента, – розповідає політтехнолог Юрій Подорожній.

До цього часу Кремлю вдавалось зберігати баланс та негатив влади. Медведєв старанно виконував роль громовідводу та поганого боярина при доброму царі. Очевидно, що далі цю функцію він виконувати не зможе.

Читайте: “Свої” на топ-посадах і один термін президента: Путін пропонує змінити Конституцію

Володимир Путін не піде на зосередження влади в одних руках, але все залежатиме від того, наскільки Росія буде готова до силових сценаріїв у зовнішній політиці.

Розмови у РФ про посилення ролі парламентаризму є можливим варіантом передання владних повноважень від президента до голови уряду, як у німецькій моделі.

Так російський президент перестане бути обмеженим у термінах президентського правління і матиме можливість керувати країною невизначений строк.

Важко прогнозувати, які наслідки матиме переформатування, але очевидно, що Путін розпочинає новий політичний цикл, де необхідно вирішувати складну економічну ситуацію в РФ.

Окрім того, ймовірно, що Кремль готується до жорсткішої гри на міжнародній арені, де необхідна більш рішуча фігура голови уряду.

Автор: Юрій Подорожній, політтехнолог, експерт Українського центру суспільного розвитку. 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка