Як правильно вчитися, або чому курси не дають вам нічого

Світлана Могілевська
Світлана Могилевська, топексперт з диджитал-маркетингу, реклами та інноваційних технологій

 Як влаштовані наші мізки? Якщо знати це та розуміти, то ви навчитеся:

  1. краще вчитися;
  2. обирати правильно курси;
  3. відмовлятися від поганих;
  4. розуміти, що важливо.

Як наші дії конвертуються в результат? Усе залежить від того, що саме ви робите.

Читання. 10% інформації можна запам’ятати.

Я не беру до уваги людей із винятковою пам’яттю – вони дійсно існують, однак у середньому ми здатні запам’ятати лише 10% того, що прочитали (привіт усім, хто радить багато читати! Особисто я давно цього не роблю у класичному форматі – тільки по справі, виключно необхідні шматки інформації, хоча книги, як і раніше, купую, бо – звичка ж!). 

Слухання. Тут вже трішки краще, бо маємо 20%.

Нам щось розповідають, а ми запам’ятовуємо лише 20% інформації.

20, уявляєте? Не половину, не всі відсотки (про що і йдеться), а лише 20! Цей сумний факт багато що пояснює з нашого досвіду навчання у школі або університеті, яке побудовано за принципом лекцій – воно, здебільшого, є малоефективним.

Бачення. Добре сприймаємо 30% інформації, себто картинки працюють. Прислів’я “люблять очима” у цьому випадку можна застосувати в буквальному значенні. Задля того, щоб утричі ефективніше запам’ятати інформацію – бажано побачити її візуалізацію.

Слухання + бачення. 50% сприйняття – БІНГО! Поєднали лекцію та картинки – вважайте, що половину запам’ятали (але при цьому ще важливо, щоб той, хто розповідає, вам подобався як людина, інакше ви не повністю сприйматимете те, що він говорить).

Отже, 50%, але хотілося б більшого…

Обговорювання з іншими. Це вже 70% сприйняття та запам’ятовування інформації. Якщо ви прийшли на майстер-клас, вам там щось розповіли (а ви послухали), якщо інформацію візуалізували картинками, прикладами, а потім ви пішли на обід із подругою та обговорили це в подробицях (можливо, виконали завдання на тему), тоді ймовірність, що контент “зайшов” у голову – аж 70%. Круто!

Використання у реальному житті – 80%! Те, що дізналися, ви маєте застосувати в роботі або вдома, не відкладаючи в довгу шухляду. У такому випадку отримана вами інформація перетворюється на ваш власний досвід, і неодмінно засвоюється аж на 80%.

Наприклад, ви відвідали майстер-клас на тему: “Як робити презентації”, і невдовзі зробили на роботі презентацію для шефа:

“Які ідеї маємо на наступний рік за: 1) проєктами; 2) клієнтами; 3) послугами тощо”.

Ви застосували – значить, навчилися!

Навчати. Ви берете і навчаєте колегу, або боса, або підлеглого тому, що нещодавно вивчили самі – те саме: Як зробити презентацію.

І ось ви вже на 95% засвоїли інформацію.

Підсумок: якщо хочете круто та ефективно вчитися, щоб підвищувати власну фахову цінність та ефективність на роботі, а значить, і підвищувати свої доходи та посаду:

  1. Вчіться новому, особливо діджитал та мисленню.
  2. Практикуйте свої знання одразу, бо якщо відкладати на потім – все забудете, гарантую.
  3. Передавайте досвід. Так ви самі станете крутіше, сильніше, впевненіше у собі.
Дивіться також
Мозок та мислення: що таке soft skills і чому вони важливі
кар'єра, психологія, ріст економіка

Поради
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка