PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Сергій Костира
Автор: Сергій Костира

Закон про інтимні стосунки: якою має бути згода та як довести факт насилля

З 11 січня набув чинності закон, який посилює покарання за злочини на сексуальному ґрунті. У законі не прописано, якою саме має бути згода.

Це формальність, яка використовується в багатьох країнах, мета – попередити, а не зреагувати. Партнери, що лягають у ліжко, повинні піклуватися про захист від хибних звинувачень, мова йде про формальність. Як би комічно не звучало, щодо жартів про розписки, краще так, ніж потім бути звинуваченим у насиллі чи примушуванні до статевого насилля.

Зараз сторони, що паруються, я тепер їх так називаю, перед актом частіше будуть використовувати диктофони або інші прилади фіксування подій.

Як довести факт насилля

Як і доводили раніше. Криміналістика сувора. Якщо жінка не бажає статевого акту, а її орган не збуджується, при проникненні будуть утворюватися мікротравми, що і буде доводити наявність ознак зґвалтування.

Щодо шантажу чи змушування до таких зносин, знову повернемося до диктофонів, у кожному смартфоні вони є.

Докази: факт перебування жертви у ліжку доведе імунологічна судова експертиза, факт травмування і наявність тілесних ушкоджень статевого органу – судова медична експертиза, факт емоційного стану – судово-психологічна експертиза.

Особи, які вважають, що буде безлад та хибні звинувачення – помиляються. Основна задача суспільства – йти за європейськими стандартами, не пхати куди попало, а якщо пхати, то фіксувати добровільну згоду. Потім потрібно легалізовувати проституцію.

Як саме довести, що ви не відчували бажання займатися сексом в конкретній ситуації

Насправді, зміни до Кримінального кодексу стосуються не лише злочинів проти статевої свободи та недоторканості. Крім того, з’являються нові статті, відповідно, нові злочини, яких раніше в кримінальному праві не було – домашнє насильство та примушування до шлюбу. На мою думку, це не менш резонансні зміни, ніж сексуальне насильство.

Якщо говорити про всі зміни в цілому, то вони є наслідком імплементації положень Стамбульської конвенції, яку Україна не ратифікувала.

Ймовірно, в цьому складі парламенту і не ратифікує, бо голосів за ратифікацію станом на зараз немає. Але тепер положення конвенції, по суті, вже будуть в українському законодавстві.

Стамбульська конвенція – це скорочена назва. Насправді, це Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами.

Я розтлумачую повністю назву, бо приводом для внесення змін був саме захист жінок від домашнього та інших форм насильства. Втім, текст внесених змін захищає і чоловіків.

Тепер, щоб розпочати статеві відносини, потрібна обопільна згода. Тобто, щоб ваші дії не переходили межі Кримінального кодексу, щоб ви і партнер мали змогу добровільно обирати те, що між вами буде відбуватися. При цьому кожен з партнерів повинен мати можливість вільного волевиявлення.

Автор: Сергій Костира, адвокат.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка