PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Сергій Костира

Замахи на життя та вбивства депутатів: причини та кому вигідно

За останній тиждень по Україні сталося 2 вбивства та 3 посягання на життя людей, котрі займаються громадською діяльністю. Чому відбуваються подібні випадки?

На жаль в нашій державі є 5 складових, які впливають на суспільні настрої. Перша складова – це реформа правоохоронної системи, яка не дозволяє коректно і конкретно запобігати злочинам, оскільки нові працівники не мають належного досвіду.

В Україні повністю знищена агентурна робота та декриміналізовано закон України Про оперативно-розшукову діяльність. Таким чином, проголосувавши за нову реформу, ми знищили оперативну роботу наших структур.

Читайте: Замах на вбивство: у Кам’янському вибухнуло авто з депутатом

Крім того, більше 50% особового складу оперативного штату звільнено. Набрані нові співробітники, які не мають належного досвіду, що працював би не тільки на розкриття злочину, а й на його попередження.

В усіх країнах Європи, в США всі правоохоронні органи працюють на попередження злочину. Така діяльність можлива при наявності відеокамер та агентурної робота. Україна лише намагається впроваджувати таку систему, але робить це дуже повільно. І зараз, коли наша країна знаходиться у стані війни важливо мати професійне сполучення між правоохоронною системою та судами, яке відсутнє.

Наразі, багато хто перед виборами буде спекулювати подібними замахами чи вбивствами. Це робиться для того, щоб прийти до влади. Українське суспільство завжди шкодує ображених, а так не повинно бути.

Читайте: У Сумах застрелили екс-депутата міськради Анатолія Жука

Основний фактор великої кількості подібних випадків вбивств та замахів на життя – відворотність покарання. Тобто людина, яка вчинила злочин може уникнути покарання.

У всьому світі існує принцип невідворотності покарання. В Україні даний принцип функціонує тільки на папері. Для правоохоронної системи та для людей це грає виключно в мінус. І поки в Україні дійсно не буде функціонувати принцип невідворотності покарання, ставатимуться подібні випадки вбивств та посягань на життя.

Читайте: У Херсоні облили кислотою співробітницю міськради

Автор: Сергій Костира, адвокат

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка