У голландському університеті студентам заборонили писати лекції та складати іспити (відео)

Університет Маастріхта знаходиться на середньовічній вулиці, але тут використовують надсучасні методики. Студенти повинні не просто отримати знання, а навчитися розв’язувати проблеми.
Від традиційної освіти така модель відрізняється тим, що в Маастріхті відмовилися від практики, коли студенти записують лекцію за професором, а потім складають іспити.
У невеликих групах перед студентами ставлять проблему, далі вони йдуть шукати інформацію в бібліотеку чи Інтернет. На наступне заняття молодь має представити своє розв’язання.
33-річний професор Тойн Деккер каже – це вимога сучасного світу – затребувані не просто знання, а вміння їх швидко використати.
«Коли у вас є робота, то немає іспитів, немає професора, який вас вчить. У бізнесі є проблеми, і їх потрібно розв’язувати. До нас приходять представники компаній Google чи Facebook і кажуть – ми працюємо так само, як ви викладаєте. Ми наймаємо найкращих і кажемо – ось складне завдання, викручуйтесь», – розповідає Деккер.
Як наслідок, університет Маастріхту цього року увірвався у список першої сотні найкращих у світі. А за співпрацю з промисловістю, експерти дали 99 балів зі 100 можливих. Окрім того, студенти вчать одразу кілька дисциплін – щоб підвищити свою затребуваність на ринку праці.
Нині на лекції політичної філософії обговорюють, чи заслуговує нинішня еліта – зірки, спортсмени та політики – свого високого статусу.
«Барак Обама отримав нобелівську премію миру. Однак своїми подальшими діями і воєнними операціями не виправдав сподівань. Якщо ти здобув певний статус, важливі не минулі заслуги, а те, що ти робиш нині», – переконаний студент четвертого курсу Вадім Доварт.
В університеті кажуть – важливо навчити студентів думати, і найголовніше, аргументовано захищати свою позицію. Саме це – запорука успіху в обраній професії.
//ICTV