Укр Рус
, редакторка стрічки

Євросоюз хоче позбутися російського газу не пізніше 2027 року – єврокомісарка

Кадрі Сімсон
Фото: Getty Images

Європейський Союз має намір позбутися російського газу найпізніше до 2027 року.

Про це заявила єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон на засіданні Ради ЄС на рівні міністрів.

За її словами, на засіданні будуть обговорювати безпеку постачання газу, адже Європа успішно проходить ще один опалювальний сезон, а значить, вже час починати готуватися до наступної зими.

Зараз дивляться

– Ми обговоримо перспективи газового ринку, а також вплив припинення транзиту російського газу через Україну. Ми також обговоримо необхідність продовження швидких заходів економії, – зауважила Кадрі Сімсон.

Єврокомісарка наголосила, що Європейська комісія не буде продовжувати переговори з Росією, як робила це п’ять років тому, коли погодили тристоронню угоду щодо транзиту газу.

Читайте також
ЄС хоче налагодити спільні закупівлі газу після відмови від російського імпорту
Газ

У квітні Європарламент має розглянути пропозицію, яка дозволить країнам – членам ЄС запроваджувати ембарго на російський зріджений газ і не чекати на загальноєвропейські санкції.

– Відповідно до нашого плану підтримки ЄС – ми маємо позбутися російського газу не пізніше 2027 року. Ми інтенсивно працюємо над тим, щоб забезпечити країнам, які не мають виходу до моря, альтернативних постачальників, і ми підтримуємо Україну, – сказала вона.

Раніше голова правління Нафтогазу України Олексій Чернишов заявив, що Україна не збирається продовжувати транзит російського газу після 2024 року, коли закінчується термін дії чинного контракту. За його словами, Нафтогаз давно міг би відмовитися від транзиту, особливо з огляду на невиконання Росією умов контракту, але продовжує суто з метою підтримки європейських колег.

Газом, який йде транзитом через Україну, найбільше користуються Австрія, Словаччина та Чехія.

Читайте також
Відмова від газу з РФ: Євросоюз достроково заповнив сховища на 90%
Газ, Євросоюз, РФ

ЄС, Газ, Росія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка