У Сенаті стурбовані можливою відставкою спікера Палати представників Джонсона – ЗМІ

Республіканці в Сенаті США стурбовані можливістю усунення з посади спікера Палати представників Майка Джонсона напередодні того, як він готовий винести пакет щодо України на голосування.
Процес ініційований однопартійкою Джонсона Тейлор Грін, яка подала до Палати резолюцію про його відставку.
Для сенаторів така перспектива нагадує складний депресивний період роботи у жовтні 2023 року, коли за таким самим сценарієм з резолюцією у відставку було відправлено Кевіна Маккарті.
– Я просто не знаю, навіщо комусь іншому виконувати цю роботу. У цього хлопця (спікера Джонсона, – Прим. ред.) найкращі дипломатичні навички, він досить консервативний. Тягар управління цілком реальний, та я просто не знаю, хто б узяв на себе цей тягар навіть на короткий час, – зауважив сенатор Кевін Крамер, колишній член Палати представників.
У період коли кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп хоче зайняти Білий дім, а члени партії – зберегти хоч і невелику, але більшість у Конгресі (218 проти 213), відставка Джонсона буде максимально недоречною.
Республіканці стурбовані, що часті заміни спікерів негативно сприйматимуться виборцем, який вважатиме це несерйозним підходом до роботи.

Відставка Маккарті – наслідки для Конгресу
Для республіканців усунення Кевіна Маккарті з посади спікера Палати представників справді стало стресовою ситуацією, пише The Hill.
Боротьба, що виникла за цим, підірвала більшість робіт, запланованих на частину року і початок 2024-го, включно з державним фінансуванням.
Конгресу необхідно було ухвалити чотири тимчасові законопроєкти про витрати, швидше, аніж місяцем раніше, нарешті, повністю профінансувати 2024-й бюджетний рік.
Резолюція про відставку Джонсона
Наприкінці березня 2024 року член Палати представників від Республіканської партії Тейлор Грін внесла клопотання про зняття Джонсона з посади спікера.
Вона пояснила свій крок тим, що Джонсон сприяв голосуванню за бюджетний пакет законопроєктів, що дозволило уряду США уникнути шатдауну, але суперечило консервативної позиції республіканців, іншими словами – той “зрадив партію”.
Сам Джонсон має вплив на зовсім невеликий відсоток республіканців у Палаті, тому за ухвалення ключових рішень змушений покладатися на демократів.
Низка демократів, у свою чергу, готові допомогти Джонсону зберегти за собою посаду спікера, але тільки якщо він виставить на обговорення законопроєкт про допомогу Україні, що майже напевно викличе гнів Грін та її соратників.
