Як отримати візу в Японію: правила і необхідні документи

Японський уряд продовжує підтримувати Україну, надаючи гуманітарну допомогу, а також спростивши візовий режим для деяких українців.
Про те, чи потрібна віза в Японію для українців, – читайте в матеріалі Фактів ICTV.
Як отримати візу в Японію українцю
Для того, щоби поїхати до Японії, українцям-біженцям необхідно оформити візу.
Найпростіше – отримати візу для короткочасного перебування в Японії, яка надається на 15, 30 та 90 днів. Залежно від того, з якою метою ви їдете в Японію, кількість документів для отримання цієї візи може відрізнятися.
Номер посольства Японії в Україні: +380 44 490 5500
Адреса посольства: м. Київ, вул. Велика Житомирська 34В
На сайті посольства Японії в Україні зазначено, що короткострокові ділової візи оформлюються у тому випадку, коли потрібно співпрацювати між органами місцевого самоврядування або людина їде на спортивні змагання.
Також така віза оформлюється в тому випадку, якщо плануються в Японії робочі зустрічі, конференції та короткі відрядження. Можна отримати візу для відвідування родичів, друзів та знайомих. Також оформлюється короткострокова віза у зв’язку з туристичним візитом або відповідно до запрошення турфірми.
Жодна з цих віз не дозволяє займатися в Японії діяльністю, яка може приносити прибуток, тобто працювати.
Як отримати візу в Японію – перелік документів
Щоб отримати візу в Японію, потрібно звернутися до візового відділу дипломатичної установи і надати такі документи:
- візову анкету;
- фото 45*35 мм;
- закордонний паспорт;
- гарантійний лист від родичів або знайомих у Японії (за наявності, за встановленою формою).
У посольстві зазначають, якщо в осіб, евакуйованих з України, немає гарантійного листа, немає або прострочений закордонний паспорт чи немає можливості зробити фото, необхідно звернутися до посольства або консульства за консультацією. Залежно від наявності деяких документів, можливість отримати візу в Японію може залишатися.
Бланк візової анкети можна заповнити під час візового приймання або завантажити за посиланням і заповнити самостійно:
Зверніть увагу, що візова анкета заповнюється англійською мовою.
Бланк гарантійного листа для заповнення на комп’ютері також можна завантажити. Заповнюють його особи, які збираються прийняти українців в Японії. Допомогу в заповненні цього документа гарант може отримати у МЗС Японії за телефонами (03-5366-6076/050-3816-3156) спеціальної гарячої лінії для консультацій з питань евакуації українців.
Термін дії візи в Японію для українців-біженців
Особам, що евакуювались з України і бажають приїхати в Японію, переважно надаються короткострокові візи терміном до 90 днів.
Проте залежно від ситуації тип візи може відрізнятися. Консультацію щодо типу візи та термінів її дії можна отримати під час візового приймання у в дипломатичній установі.
Послаблення візових вимог для громадян України
24 червня 2024 року на сайті посольства Японії в Україні з’явилася інформація щодо послаблення візових вимог для громадян України.
Ці зміни стосуватимуться таких категорій українців:
- Штатні працівники українських компаній, які беруть участь у проєктах співпраці між Японією та Україною. Ця категорія осіб зможе отримати багаторазові візи для короткострокового перебування під час ділових візитів.
- Родичі українських евакуйованих осіб матимуть право на отримання багаторазових віз, щоб приїжджати до Японії для відвідин родичів та знайомих.
- Особи з високими доходами, а також члени їхніх родин зможуть отримувати багаторазові візи, які будуть дійсні протягом п’яти років з максимальним періодом перебування до 90 днів для кожного візиту.
Підтримка українських біженців в Японії
Японія приймає біженців з України, проте поки що загальнодержавної програми фінансової підтримки не існує. Тому ті, хто бажає виїхати до Японії, повинні самостійно придбати авіаквитки та мати кошти на перший час.
Зараз відбувається розробка такої системи. Також на рівні місцевого самоврядування деякі громади вже оголосили про програми підтримки, тому доречно безпосередньо звертатися до таких громад.
Короткострокова віза, яку отримують на початку біженці з України, не дає права на навчання чи роботу. Але у разі бажання надалі перебувати в Японії довгостроково є можливість подати заяву на зміну статусу перебування з можливістю працевлаштування, яка називається Designated activities і має термін дії 1 рік.
Також у посольстві радять ознайомитися з корисною інформацією, яку надає Міграційна служба Японії на спеціальному сайті для українців.
Корисні контакти для підтримки українських біженців:
- телефон для евакуйованих з України (англійська, працює 24/7) – +38044 355 78 21
- Skype (англійська, працює 24/7) – live:.cid.4e21deb9bbff1a86
- Skype (українська, працює 09:30 – 18:15 за українським часом або 15:30 – 24:15 за японським часом) – live:.cid.8c1821c7ed3edf32
- електронна пошта – mofa-visa-hotline@asiahs.com