Трамп має рацію: Каллас закликала ЄС більше інвестувати в оборону

Президент США Дональд Трамп мав рацію, коли казав, що Європейський Союз витрачає недостатньо на посилення своєї оборони.
Про це заявила глава високий представник Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас на щорічній конференції оборонного агентства ЄС.
Витрати ЄС на оборону
За її словами, торік європейці витратили в середньому 1,9% ВВП на оборону, тоді як Росія – 9%. Європа витрачає мільярди на освіту, соціальне забезпечення, охорону здоров’я. Але якщо не інвестувати більше в оборону, усе вищезазначене опиниться під загрозою, адже неспроможність Європи інвестувати у військовий потенціал надсилає сигнал агресору.
Очільниця дипломатії ЄС наголосила, що європейці мають передати повідомлення росіянам про те, що Євросоюз серйозно відданий своїй обороні.
– Трамп має рацію, коли каже, що ми витрачаємо недостатньо. Настав час інвестувати, нам потрібні інвестиції від держав-членів і приватного сектору. Водночас із загального європейського бюджету ми повинні витратити понад 1%, – зауважила Кая Каллас.
За її словами, навіть виділення коштів не змінить моментально ситуацію, адже не можна просто піти до магазину та й купити кілька танків, систем протиповітряної оборони тощо.
Це означає, що рішення, які ЄС ухвалює сьогодні, реалізують через роки: у кращому разі – через два, а в деяких випадках знадобляться десятиліття.
– Оборона – це висококваліфікована, високоінтенсивна галузь, яка вимагає грошей, людей і часу, – заявила Кая Каллас.
Глава дипломатії ЄС зауважила, що Росія може випробувати готовність Євросоюзу до самооборони за 3-5 років, саме тому слід нарощувати військові спроможності.
Раніше аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) пояснили збільшення Росією видатків на оборону. За словами аналітиків, багато грошей з бюджету піде на виплати й пільги російським військовим та їхнім сім’ям. Видатки РФ на 2025 рік зовсім не означають зростання її військового потенціалу.
Президент США Дональд Трамп заявив, що через війну в Росії все більші економічні труднощі, які можуть підштовхнути Путіна піти на переговори.