Укр Рус
, редакторка стрічки

Команда з України прибула до США для переговорів про угоду щодо копалин

Делегація з України прибула до США для переговорів про угоду щодо копалин
Фото: Факти ICTV

Українська сторона прибула до Сполучених Штатів Америки для нового раунду переговорів про угоду щодо корисних копалин.

Переговори України і США щодо угоди про копалини

Як повідомляє The New York Times, переговори у Вашингтоні матимуть переважно технічний характер і не передбачатимуть участі високопосадовців.

За попередньою інформацією, переговори розпочнуться у п’ятницю та триватимуть два дні.

Зараз дивляться

Українську делегацію очолив заступник міністра економіки Тарас Качка. Крім нього, до складу команди входять інші представники міністерств економіки та юстиції.

Як повідомили у виданні, нова версія угоди між Україною та США щодо корисних копалин містить суворіші умови, ніж попередні.

Зокрема, Вашингтон претендуватиме на весь прибуток з фонду до того часу, поки Київ не поверне всі кошти, отримані у вигляді військової та фінансової допомоги від США, а також додатково 4% річних.

Згідно з вимогами Вашингтону, Україна має вносити половину своїх доходів від проєктів у сфері природних ресурсів в інвестиційний фонд, який контролюватимуть Сполучені Штати Америки.

За інформацією видання, прибутки від фонду будуть реінвестовані в українські проєкти природних ресурсів. Хоча точна частка такого прибутку залишається неясною.

Новий проєкт угоди також повторює попередні версії, пропускаючи будь-яку згадку про гарантії безпеки для України.

Як стверджується, США збережуть право першої пропозиції щодо нових проєктів і вето на продаж українських ресурсів третім країнам.

Водночас у перший рік дії угоди Україні буде заборонено пропонувати будь-які інвестиційні проєкти третім сторонам з кращими фінансово-економічними умовами, ніж ті, що пропонуються США.

Фонд контролюватиметься Міжнародною фінансовою корпорацією розвитку – урядовою агенцією США, відповідальною за інвестиції в компанії та проєкти за кордоном.

Згідно з цією версією документа, агентство призначить трьох членів правління (водночас від України буде лише два) і контролюватиме кожен проєкт, куди інвестуються доходи від фонду.

Читайте також
Угода про копалини має бути вигідною як Україні, так і США: Зеленський розкритикував підхід Бессента
Володимир Зеленський

Війна в Україні, Вашингтон, переговори, США-Україна
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка