Сподіваємося досягти торгової угоди з ЄС: Трамп після візиту Мелоні до США

Президент США Дональд Трамп після візиту прем’єр-міністра Італії Джорджі Мелоні в Овальному кабінеті заявив, що сподівається на укладення торгової угоди з Європейським Союзом.
Трамп сподівається досягти торгової угоди з ЄС
Як пише Bloomberg, Мелоні заявила, що Трамп прийняв запрошення приїхати до Риму найближчим часом.
Він розгляне можливість зустрічі з іншими лідерами. Це збільшує ймовірність того, що він зустрінеться з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, яка займається питаннями торгівлі для ЄС.
– Цей момент важливий, бо це перша ознака від Трампа, що він може бути готовий зменшити ескалацію тарифів, внаслідок якої США запровадили нові податки на товари Євросоюзу на суму близько €380 млрд ($432 млрд), – йдеться у матеріалі.
Трамп заявив журналістам у Білому домі, що всі люблять та поважають Мелоні, чого він не може сказати про багатьох інших людей. За словами президента США, прем’єр-міністр Італії “захопила Європу штурмом”.
На запитання, чи вважає він Італію найкращим союзником США в Європі, Трамп відповів, що тільки якщо Мелоні залишиться на посаді.
– Тільки якщо прем’єр-міністр залишиться прем’єр-міністром. Вона може бути нашим найкращим союзником. Вона чудово виконує свою роботу. Вона фантастична людина, а наші стосунки чудові, – зазначив Трамп.
У виданні звернули увагу, попри те, що Трамп був щедрим на похвалу, він мало говорив за змістом. Ще невідомо, чи сприятиме доброзичливий тон налагодженню відносин між США та ЄС.
У спільній заяві Трамп і Мелоні пообіцяли поглибити оборонні зв’язки, підтримувати Італію як центр даних для Середземномор’я та Північної Африки.
Вони заявили, що працюватимуть разом над розвитком інфраструктурного коридору Індія-Близький Схід-Європа, не повідомляючи деталей.
Мелоні пообіцяла, що Італія купуватиме більше американського зрідженого природного газу. Вона заявила, що італійські компанії інвестують близько €10 млрд США в найближчі роки.
– Мета для мене – зробити Захід знову великим. І я думаю, ми можемо зробити це разом, – сказала Мелоні Трампу.
У відповідь президент США Дональд Трамп заявив, що вони можуть це зробити.
