Анексія Кримського півострова

У лютому 2014 року в Криму з’являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків.
За декілька тижнів вони захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу та інші стратегічні об’єкти, а також блокували дії українських військ.
16 березня 2014 року було проведено не визнаний більшістю країн світу “референдум” про статус півострова, за результатами якого Крим було незаконно включено до складу Російської Федерації.
Вже 18 березня у Москві було підписано угоду про приєднання Криму та Севастополя до Росії: її підписали президент Путін, спікер розпущеної Верховної ради Криму Володимир Константинов, прем’єр Сергій Аксьонов та мер Севастополя Олексій Чалий.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили проти РФ економічні санкції.
Знакові події в історії України
До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.
Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?
Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи Революція 1917-1921 років – які з цих подій залишили визначальний слід в історії України?
Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.
24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.