Енеїда Івана Котляревського

Поема Енеїда вперше побачила світ 1798 році у Петербурзі. Сталося це без відома Івана Котляревського.
Видати Енеїду за власний кошт розпорядився конотопський поміщик Максим Парпура.
Спочатку поема називалася Малороссийская Энеида в трех частях (на титульній сторінці – Виргилиева Энеида на малороссийский язык переложенная И. Котляревским) з присвятною сторінкою Любителям малороссийского слова усерднейше посвящается.
В основу твору Іван Котляревський поклав сюжет класичної поеми Енеїда римського поета Вергілія, написавши при цьому цілком самобутній, оригінальний твір. Поема складається з шести частин і написана чотиристопним ямбом.
Саме Енеїда заклала підвалини письменства розмовною українською мовою – тією, якою спілкувалася і яку розуміла більшість мешканців України наприкінці XVIII століття.
Знакові події в історії України
До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.
Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?
Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи Революція 1917-1921 років – які з цих подій залишили визначальний слід в історії України?
Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.
24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.