Укр Рус

Карпатська Україна. Початок Другої світової для України

Карпатська Україна

Територія Закарпаття після Першої світової війни увійшла до складу Чехословаччини.

У жовтні 1938 року було проголошено автономію Карпатської України зі столицею в Ужгороді. Для захисту краю в місті Хуст була створена Організація народної оборони Карпатська Січ.

В ніч на 14 березня 1939 року на Карпатську Україну напала сусідня Угорщина – союзниця Третього Рейху.

Зараз дивляться

Наступного дня на засідання Сойму Карпатської України було проголошено її незалежність, ухвалено Конституцію та обрано президента – політичного і релігійного діяча Августина Волошина.

Незалежною новостворена держава проіснувала до кінця травня 1939 року. Залишки військ Карпатської Січі було розбито угорськими регулярними військами.

При захисті Карпатської України, за різними даними, загинуло від 2 до 6,5 тис. осіб.

Знакові події в історії України

До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.

Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?

Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи Революція 1917-1921 років – які з цих подій залишили визначальний слід в історії України?

Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.

24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.

Історія України, Друга світова війна, Знакові події в історії України
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка