
1 липня 1569 року депутати польського і литовського сеймів на скликаному в Любліні загальному сеймі затвердили унію між Королівством Польським та Великим князівством Литовським.
Це дало початок новій федеративній державі — Речі Посполитій, одній з найбільших конституційних монархій у тогочасній Європі.
Українські землі у складі Речі Посполитої об’єднувалися у шість воєводств: Белзьке, Брацлавське, Волинське, Київське, Подільське, Руське, до яких у 1618 році приєдналося Чернігівське воєводство, утворене на землях, відвойованих у Московського царства.
Вже незабаром Речі Посполитій посилилися процеси полонізації та окатоличення українців і білорусів, що викликало наростання національних, релігійних та соціальних конфліктів.
Знакові події в історії України
До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.
Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?
Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи Революція 1917-1921 років – які з цих подій залишили визначальний слід в історії України?
Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.
24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.