Укр Рус
, випусковий редактор

Початок українізації в УСРР

Українізація в УСРР

27 липня 1923 року Раднарком УСРР видав декрет Про заходи в справі українізації шкільно-виховних і культурно-освітніх установ, за яким українська мова запроваджувалася в усіх типах шкіл із визначеними строками їх українізації.

Завдяки старанням наркомів освіти Олександра Шумського та Миколи Скрипника кількість неписьменних українців зменшилася із 47% на 1926 рік до 8% у 1934 році.

Українізація сприяла піднесенню національної самосвідомості українців, що суперечило планам більшовиків. Тому, починаючи з 30-х років, українізація поступово згорталася, натомість почалося “закручування гайок” та репресії.

Зараз дивляться

В цей час радянський політик Микола Скрипник та відомий письменник Микола Хвильовий здійснили самогубство. На селі національне піднесення жорстоко придушували штучно організованим Голодомором.

Знакові події в історії України

До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.

Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?

Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи революція 1917-1921 років – що залишило визначальний слід в історії України?

Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.

24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.

Історія України, День Незалежності України
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка