Революція Гідності

21 листопада 2013 року півтори тисячі людей, переважно студенти, активісти і журналісти, з українською символікою та прапорами ЄС вийшли на вулиці на знак протесту проти відмови президента Віктора Януковича від підписання угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Демонстрації набули більших масштабів 30 листопада, після розгону і побиття молоді спецпідрозділами силовиків на головній площі Києва.
20 лютого ситуація загострилася: силовики отримали наказ на застосування вогнепальної зброї. Снайпери розстрілювали активістів на вулиці Інститутській.
Мирна масова акція протесту, яку спочатку називали Євромайданом, обернулась демонстрацією громадянського волевиявлення та точкою трансформаційних змін внутрішніх суспільно-політичних процесів країни.
17 лютого 2021 року Верховна Рада України визнала Революцію Гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.
Знакові події в історії України
До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.
Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?
Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи революція 1917-1921 років – що залишило визначальний слід в історії України?
Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.
24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.