Укр Рус
, випусковий редактор

Розстріли у Бабиному Яру

Меморіал Бабин Яр

З вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го Бабин Яр був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айзантцгрупи разом із військовою та цивільною владою Києва. 

Жертвами нацистів стали євреї, роми, українські націоналісти, радянські військовополонені, пацієнти київської психіатричної лікарні та інші національні та соціальні групи, яких окупанти вважали ворогами.

Дорога смерті, якою пройшли десятки тисяч євреїв 29 вересня 1941 року, пролягала від Лук’янівської площі  до нинішньої станції метро Дорогожичі. Біля входу до Братського кладовища у євреїв відбирали гроші, коштовності, документи.

Зараз дивляться

Людей змушували роздягатися догола та спускатися до яру, де клали долілиць, шар за шаром, а вздовж рядів ішли німецькі поліцейські й вбивали їх пострілами в потилицю.

Оцінки щодо кількості вбитих різняться, та вважається, що від рук нацистів загинули понад 100 тис. осіб.

Знакові події в історії України

До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.

Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?

Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи революція 1917-1921 років – що залишило визначальний слід в історії України?

Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.

24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.

Історія України, Бабин Яр, День Незалежності України
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка