
Теперішній Львівський національний університет імені Івана Франка був заснований на базі єзуїтської колегії у Львові, якій польський король Ян ІІ Казимир 20 січня 1661 року надав гідність академії і титул університету з правом викладання університетських дисциплін.
Після входження Галичини до складу Австрійської імперії 1773 року орден єзуїтів було ліквідовано, а університет закрито. Заклад відновив свою діяльність відповідно до урядового розпорядження 1784 року як Йосифінський університет у Львові.
У 1918 році після розпаду Австро-Угорської імперії Галичина була окупована Польщею, а університет отримав ім‘я Яна Казимира та зазнав політики полонізації.
Після приєднання Західної України до СРСР указом Президії Верховної Ради УРСР від 8 січня 1940 року Львівському державному університету було присвоєно ім’я Івана Франка.
Свого часу тут працював український географ Сергій Рудницький, історики Михайло Грушевський та Іван Крип‘якевич.
Серед відомих випускників університету були: письменник Богдан Лепкий, очільник ОУН Євген Коновалець, академік НАН України Ігор Юхновський, письменник Дмитро Павличко, історики Ярослав Грицак й Леонід Зашкільняк.
Знакові події в історії України
До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.
Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?
Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи революція 1917-1921 років – що залишило визначальний слід в історії України?
Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.
24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.