
Перший професійний український театр було відкрито 1882 року в Єлисаветграді. З ініціативи Марка Кропивницького виникла українська професійна трупа.
До складу корифеїв увійшли Марія Заньковецька, Олександра Вірина, а також три брати Тобілевичі – Микола Садовський, Іван Карпенко-Карий, Панас Саксаганський та їхня сестра Марія Садовська-Барілотті. Багато зусиль для зміцнення трупи, організації оркестру доклав Михайло Старицький.
Створюючи репертуар, діячі формували по-справжньому народний національний театр. Вони створили школу акторської та режисерської майстерності і, працюючи в умовах заборон з боку царського уряду, піднесли український театр на значно вищий щабель професіоналізму, зробили його впливовим і визначальним чинником національної культури.
Завдяки їхній діяльності друга половина ХIХ століття увійшла в історію української культури як золотий вік театру.
Знакові події в історії України
До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.
Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?
Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи революція 1917-1921 років – що залишило визначальний слід в історії України?
Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.
24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.