
Суспільно-політичне явище 1917-1921 років увійшло в історію як Українська революція.
Революція відбувалась у кілька етапів:
- березень 1917 – квітень 1918. Утворення та діяльність Української Центральної Ради, проголошення її універсалів;
- 29 квітня 1918 – 14 грудня 1918. Правління гетьмана Павла Скоропадського;
- грудень 1918 – листопад 1921. Встановлення влади Директорії УНР, розгортання та придушення масштабного повстанського руху.
У всіх регіонах розвивався національний рух, створювалися та діяли українські органи влади, політичні партії та громадські інституції, відроджувалася культура.
Наслідком Української революції 1917-1921 років стала втрата державності та входження територій України до складу СРСР, Польщі і Чехословаччини.
Більшість видатних представників Української революції (Михайло Грушевський, Симон Петлюра, Павло Скоропадський, Євген Петрушевич) продовжили свою діяльність в еміграції.
Знакові події в історії України
До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.
Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?
Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи революція 1917-1921 років – що залишило визначальний слід в історії України?
Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.
24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.