Статті
Статті

Унікальна українська зброя: Піранья, Фантом і Отаман

Унікальна українська зброя: Піранья, Фантом і Отаман

Захищати рубежі українським воїнам допомагає сучасна та модернізована зброя. Чимало її зразків виготовляють на оборонних підприємствах України. Саме війна на Донбасі вивела нашу оборонку з глибокої сплячки. Нині ми в двадцятці найбільших експортерів сучасної зброї.

Дистанційно керований мінібронетранспортер Фантом. Його функція – доставка вантажів у небезпечні зони, швидка евакуація поранених та вогневе знищення бронетехніки і живої сили.

Зараз дивляться

Його на найближчий конкурент – Піранья.  Вага – менше ста кілограм, при цьому комплекс оснащений кулементом – калібром 12,7 міліметрів.

– Камери денного і нічного бачення є в платформі. На бойовому модулі встановлена система з тепловізійними камерами і лазерним дальноміром, вона дозволяє вести прицільний вогонь до двох кілометрів, спостереження і корегування вогню, –  розповідає заступник генерального директора заводу-виробника бойового модуля Піранья Сергій Медвідь.

Проте найбільше вражає відстань, на якій може працювати Піранья. Комплекс можна заслати на 20 кілометрів, але в проміжку повинна бути 1-2 машини, щоб ретранслювати цей сигнал.

Дистанційно керовані бойові комплекси – це одні з найбільш помітних новинок української оборонної промисловості.

Підтвердження цьому і дистанційно керована турель, розробки запорізьких винахідників. Окрім дистанційного керування, турель може працювати автомномно, без допомоги людини. Вогонь ведеться по попередньо занесеній у пам’ять комп’ютера – цілі. Це може бути людина, тварина або автомобіль. Ціна – близько $ 7 тисяч.

Системи розпізнавання та оптика – без цього на сучасній війні все одно, що без очей. Тепловізійний приціл, який оснащений дальноміром і вбудованим балістичним калькулятором – такий прилад дозволяє виконувати стрільбу майже не підготовленій людині, яка одним коротким натисканням кнопки може заміряти дистанцію.

Окрім цього прилад оснащений вбудованою метеостанцією, що вимірює температуру, тиск, вологість, та розраховує поправки для стрільби. І дозволяє прицільно вести вогонь по мішені, що знаходиться більше як за кілометр.

Читайте: БТР Фантом: безпілотник для вогню і евакуації

Ще одна новинка – аналог малокаліберного міномету М-224 калібром 60 міліметрів. Такі активно використовувались в усіх останніх конфліктах за участю армії США.  Основна їхня ціль – жива сила та техніка ворога. Снаряди для мінометів вже також розробляються в Україні.

А от у царині важкого арт-озброєння одна з найпомітніших новинок – мобільний мінометний комплекс, який дозволяє максимально оперативно пересуватися та вести стрільбу зі 120 калібру, уникаючи вогню у відповідь.

Одна з основних функцій комплексу – знищення снайперських груп супротивника. Система “антиснайпер” сканує визначений сектор та знаходить всі наявні оптичні приціли та прилади.

Винятково українська розробка – новий Форт-28 калібру 5.7. Швидкість польоту кулі цього пістолета – 600 метрів на секунду. Він легко пробиває бронежилет третього класу.

Отаман  остання модифікація бронеавтомобіля Варта. ЇЇ після завершення усіх випробувань планують поставляти до підрозділів МВС, Нацгвардії, забезпечити прикордонні загони та спецпризначенців.

Новинками вітчизняної оборонки все активніше цікавляться представники іноземних країн. А наших бійців , в свою чергу, цікавить тільки одне: коли, де та у яких обсягах і вони побачать новітні розробки.

Нагадаємо, раніше на Київському бронетанковому заводі продемонстрували дві свіжі розробки – безпілотні комплекси Горлиця і Фантом.

Українська зброя
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка