PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTMxOSIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tZm9ybWF0PSJmdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1zaXRlX2lkPSJGYWt0eV9GdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1jb250ZW50X2lkPSJmYWt0eS5pY3R2LnVhIiBzcmM9Ii8vcGxheWVyLmFkdGVsbGlnZW50LmNvbS9vdXRzdHJlYW0tdW5pdC8yLjExL291dHN0cmVhbS11bml0Lm1pbi5qcyI+PC9zY3JpcHQ+

Кулеба: Українці не переїдуть до Євросоюзу

Факти ICTV поговорили з Дмитром Кулебою щодо цілей та перспектив безвізового режиму, зачепили суспільство Facebook та спрогнозували майбутнє України.

Рейтинг Топ-100 блогерів України завершує голосування в категорії #Перемога. До цієї категорії увійшли люди, думка та дії яких становлять суспільний резонанс. На сторінці блогерів категорії #Перемога переважають позитивні пости щодо ситуації в Україні.

До категорії увійшов постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба. Журналіст Фактів ICTV поспілкувався з паном Кулебою щодо цілей та перспектив безвізового режиму, зачепили суспільство Facebook та спрогнозували майбутнє України.

А проголосувати за блогера ви можете – тут.

Чи нададуть Україні безвізовий режим з ЄС до кінця 2016 року?

Українці та безвіз

Не всі українці зацікавлені у безвізовому режимі. Для більшості ця проблема не є гострою, але у безвізі зацікавлена найбільш активна і пасіонарна частина суспільства.

Для них можливість вільної подорожі асоціюється з двома мотиваторами:

По-перше, з загальною мобільністю та відкритістю світу. Візові режими у наш час стають анахронізмом, тому що безпековий контроль можна здійснювати і без віз.

Люди хочуть бути мобільними, пересуватися вільно країнами ЄС та здобувати нові враження, знання.

По-друге, для них безвізовий режим є символом приналежності до загальноєвропейського простору. Українці сприймають зняття цього бар’єру, як остаточне визнання європейськості України з боку наших партнерів в Європейському Союзі.

Люди, які живуть у сучасному світі, звикли до відсутності усіляких бар’єрів онлайн. Вони так само хочуть, щоб оффлайн бар’єри були також відсутні.

 

Безвіз – шлях до працевлаштування?

Безвізовий режим з ЄС до працевлаштування не має жодного стосунку.

Спекулюють, коли пишуть, що всі більш менш притомні українці поїдуть в Європу, коли Україна отримає безвіз. Адже безвізовий режим стосується короткострокових поїздок, які не передбачають працевлаштування.

У рамках безвізу громадянин з біометричним закордонним паспортом зможе перебувати на території країн «шенгену» до 90 днів протягом кожного періоду в 180 днів. Тобто, йдеться лише про короткі туристичні поїздки, відвідування друзів, бізнес контакти.

Як ви розумієте безвіз з ЄС і плануєте його використовувати?

Безвіз і мігранти

Безвізовий режим не спрямований на забезпечення потоку мігрантів до ЄС. Знову ж таки, йдеться лише про короткострокові відвідування європейських країн.

Та й загалом, в той час, як в Європі вирує міграційна криза, говорити про ще одну міграційну хвилю з України – контрпродуктивно.

У нас дуже мало звертають уваги на факти, які спростовують теорію про масову міграцію з України після запровадження безвізу:

1. Україна і ЄС мають угоду про реадмісію. Людина (незалежно від свого громадянства), яка потрапляє незаконно на територію ЄС з України, буде депортована назад на територію України. Ця угода ефективно працює вже багато років.

2. У нас є режим, так званого, малого прикордонного руху. Тобто мешканці прикордонних областей можуть відвідувати прикордонні області сусідніх країн без віз, – за наявності спеціального посвідчення.

Поява цього механізму не спричинила ніяких міграційних хвиль. Міста і села Західної України не повиїжджали в ЄС.

3. З точки зору міграційної безпеки, в жодній країні ЄС українці не входять до груп кримінального ризику. Якщо дивитися на статистику, ніде українці не створюють кримінальної загрози та не засновують угрупування, щоб тероризувати місцевість та створювати небезпеку.

Ось три факти, про які, звичайно, не згадують, але вони демонструють, що Україна не становить міграційного ризику для ЄС.

Читайте: Пономар: Якщо Путіна замінить Медведєв – буде непогано. Але якщо Патрушев…

Економіка України після безвізу

Миттєво ніякого позитивного чи негативного впливу не буде. Безвіз створюється не для розвитку бізнесу, а для забезпечення вільного пересування людей.

Але, очевидно, що завдяки свободі пересування у країни Європейського Союзу, люди зможуть спостерігати за бізнес-моделями в інших країнах зав’язувати і розвивати бізнес-контакти. Після чого почнуть впроваджувати їх в Україні. Але якогось ефективного моментного економічного прибутку не буде.

Безвіз в обмін на кругляк

Ми з муками і внутрішніми стражданнями йшли до безвізу, але виконали усі вимоги, які нам висувалися. І зараз з упевненістю можна сказати, що м’яч виключно на боці Європейського Союзу.

Чергова тема #зрада у соцмережах, що безвіз дають в обмін на кругляк (на ліс) – це абсолютно штучна прив’язка.

Мораторій на вивезення кругляка, пов’язаний з наданням Україні макрофінансової допомоги і виконання Україною своїх зобов’язань в торгівлі з ЄС, і зобов’язань в рамках Світової організації торгівлі.

До безвізового режиму кругляк не має жодного стосунку.

 

Критика

По-перше, критикувати владу – це святе. Це потрібно робити постійно і безперервно.

По-друге, коли економіка України перебуває у кризі, це свідчить про те, що всі недопрацьовують: і в середині країни, і ззовні країни.

Але я не можу погодитись з тим, що дипломати нічого не роблять, або Міністерство економічного розвитку нічого не робить.

За останні два роки відбулася зміна підходів до цієї сфери. І зараз дипломатичні місії та Міністерство економічного розвитку і торгівлі працюють ефективніше ніж раніше.

Щоб робити категоричні висновки щодо відсутності вагомих конференцій, круглих столів та форумів для просування економічних інтересів України, потрібно спиратися на факти. Для цього треба взяти статистику за 2016 рік та за 2014 рік – та порівняти.

Як на мій суб’єктивний погляд, то динаміка позитивна. Наприклад, нещодавно відбулися бізнес-форум Україна –Хорватія, бізнес-форум у Франції, до цього був великий форум у Берліні. Також Україна підписала угоду про зону вільної торгівлі з Канадою.

Я за те, щоб критикували, але щоб при цьому спиралися на конкретні факти.

 

Facebook і його думка

Користуючись Facebook, я намагаюся тримати у фокусі два моменти.

По-перше, Facebook-суспільство не є відображенням усього українського народу. Мережа не передає настрої та ставлення українців до тих чи інших подій. Оффлайн настрої можуть принципово відрізнятися від тих, що створює стрічка Facebook.

По-друге, персоналізована стрічка кожної людини не представляє всієї різноманітності думок Facebook, не говорячи вже про суспільство.

На жаль, ми вважаємо, що якщо в нашій стрічці домінує певна думка, то це і є думки більшості, але насправді це не так.

 Читайте: Стець: Я знаю лише одну людину, яка капіталізувала популярність в Facebook

Я часто у Facebook,

став його щоденним користувачем.

Для мене – це платформа комунікації, де я можу висловити свою думки та почути іншу. Також тут я можу отримати загальне враження про середню температуру в палаті. В даному випадку палатою є моя стрічка Facebook.

 

Цікаві сторінки

Є люди, думка яких мені цікава і змістовна. Це фахівці з певних питань. Також є сторінки, які просто прикольні і постять контент, який дозволяє залишатися в темі

 • Я стежу завжди з цікавістю за сторінкою головного редактора Європейської правди Сергія Сидоренка. Він фахово та професійно коментує питання європейської інтеграції.
 • Мені цікава сторінка Віталія Шабуніна щодо антикорупційних розслідувань і заходів.
 • Часто читаю сторінку Міністерства закордонних справ, щоб бачити тенденції і інформацію, яку міністерство розповсюджує. Мені важливо бачити, як МЗС змінюється та розвиває свою присутність в соціальних мережах.
 • Мені подобається сторінка Тетяни Даниленко, журналіста 5 каналу.
 • Читаю цікаві матеріали Петра Шуклінова.
 • Регулярно стежу і лайкаю пости Пилипа Іллєнка. Мене турбує розвиток українського кінематографа. Те, що робить Пилип в Держкіно, є дуже важливим.
 • Дивлюся сторінку Антона Геращенко.

З прикольного контенту читаю Platforma

 

Бан у Facebook

За час мого перебування у Facebook, я забанив кількох осіб під час Майдану. Вони переходили червоні лінії та ображали моїх френдів.

Але відтоді я ніколи нікого не банив. Facebook – це простір свободи, тому тут працює принцип «не хочеш- не читай». Я просто не читаю, якщо мені не подобається.

Практику банів я для себе зупинив ще на початку 2014 року.

 

Підписники

Спочатку я приймав усіх до френдів. Швидко набрав 5 тис. і зрозумів, що це неправильно. Після цього провів «френдоцид» і видалив близько 3 тисяч друзів у Facebook.

Зараз я дружу лише з тими людьми, стрічка яких мені цікава або це близькі мені люди і я хочу знати, що у них в житті відбувається. На мене іноді ображаються, що я не приймаю запити про дружбу. Але тут нічого особистого. Просто намагаюся зберігати стрічку сфокусованою..

Всі не можуть влізти в одну стрічку. Не стежу за кількістю фоловерів. Приєднуються – та й добре. Хай читають, якщо комусь цікаво.

 Читайте: Бірюков: Війна закінчиться тільки коли знайдемо загублену каску на Савур-Могилі

Україна у 2017

2017 рік для України буде дуже важкий.

Це буде роком найсерйозніших випробувань і, думаю, що навіть страшніших, ніж у минулих роках. Але я впевнений, що ми пройдемо це – і в 2018 включимось в режим позитиву.

Так, 2017 буде негативно важким: будуть внутрішньополітичні потрясіння і зовнішньополітична ситуація стане складнішою, Росія ще більше розкачає своє агресивне ставлення до нас.

Буде дуже важко, але на мій спекулятивний погляд, у 2017 негативні процеси вийдуть на свій пік. Гнійник підійде до максимуму і – його прорве. З 2018 року ми перейдемо до позитивної динаміки.

Спілкувалася Валерія Маліцька.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

  Знайшли помилку в тексті?

  Помилка