
Що трапилося?
Глава правління ПрАТ Мандарин Плаза Олександр Черницький заявив, що IKEA збирається стати орендарем найбільшого розважального центру в Україні – Південний. Його будівництво почнеться у кінці 2017 року в Голосіївському районі Києва.
За його словами, представники IKEA вже приїжджали в країну та проводили низку зустрічей, що може свідчити про велику ймовірність їхнього приходу в Україну.
Стандарти IKEA
Для того, щоб мережа магазинів офіційно продавати свої товари, потрібно виконати низку умов. Так IKEA підкреслює, що готова надавати свою франшизу тільки тим організаціям і приватним особам, які можуть забезпечити вихід на ринок збуту конкретного регіону, а також мають великий досвід роздрібної торгівлі і серйозним знанням місцевого ринку.
Читайте: Затримані топ-менеджери французької IKEA
Такі вимоги компанія виставляє через те, що відкриття франчайзингового магазину вимагає істотного капіталовкладення. Також в компанії не люблять корупцію і борються з будь-якими її проявами. Так, в Росії, після розслідування, були звільнені декілька топ-менеджерів IKEA, які брали хабарі. Тому зараз компанія ретельніше ставиться до вибору країн для відкриття нових магазинів.
Де є IKEA?
Зараз магазини IKEA найбільше поширені в Європі та Америці. Можливість купувати меблі є у таких сусідів України, як Польща, Австрія та Румунія. Також торговельна мережа знаходиться і в Росії.
Вона прийшла туди у 2002 році, коли компанія ще не звертала уваги на корупційні ризики в країнах. Через звільнення ряду топ-менеджерів магазинів, місцеві ЗМІ назвали російський підрозділ IKEA тим, який занурив всю IKEA в корупцію.
Магазини IKEA у світі
Варто підкреслити, що подібних корупційних скандалів в інших підрозділах компанії помічено не було.
Ціни для кожної країни встановлюються окремо.
Чому IKEA наразі немає в Україні?
IKEA ще з 2005 року вивчали можливість відкриття магазинів в Україні. Однак цього так і не сталося. Нова хвиля чуток про відкриття київської філії з’явилася у 2014 році. Саме тоді компанія вивчала нові ринки для того, щоб розширити свою діяльність.
Однак в середині 2015 року стало відомо, що компанія не планує розвиватися на ринку України. Тоді відлякати її міг високий рівень корупції в країні, а IKEA не хотілося корупційного скандалу, подібного російському.
В середині 2016 року компанія офіційно заявила, що розглядає можливість виходу на український ринок. Можливо, зниження рівня корупції в країні змусило IKEA знову заглянути в Україну. Адже зараз в країні працює багато неофіційних постачальників продукції компанії і, якщо люди готові переплачувати за неї, то відкриття офіційного магазину може стати корисним як покупцям, так й IKEA.
Нагадаємо, Факти ICTV показали, як своїми руками створити меблі не гірше модного бренду IKEA.