Видатні українці – саме вони торгували найкращими у світі сигарами

Видатні люди з терен України зібрані в книзі NOMINA. Визначний проект такого формату поданий як сторінки родинного альбому. Факти ICTV писали про унікальну книгу, якщо іще не читали – вам сюди.
Отже… Зіно Давідофф.
В одному з путівників міста Женеви зазначено: Неодмінно завітайте до магазину елітних товарів, перш за все сигар, який створив український комерсант Зіно Давідофф. Приємно, що швейцарці не привласнюють собі нашого земляка.
Так, видатний підприємець і навіть законодавець сигарної моди Зіновій (Зуселе-Меєр) Давидов, що прожив майже все своє довге, 88-річне життя в Женеві, а народився в Новгороді-Сіверському в березні 1906 року, створив цілу імперію товарів люкс – сигар, шкіряних виробів, парфумів, косметики, вишуканих алкогольних напоїв… Але це буде потім.
Його батьки – Гілель (Анрі) Давидов і Рашель Орлова, незабаром перебралися до Києва, а вже 1911 року сім’я емігрувала до Швейцарії.
Саме в Женеві Анрі Давидов почав невеликий сімейний бізнес: у 1912 році відкрив тютюнову крамничку. Тим часом Зіно Давідофф після закінчення школи 1924 року помандрував до Латинської Америки.
І не просто так – а вивчати тонкощі торгівлі тютюном. Аргентина, Бразилія, Куба… На цьому острові Зіно працював два роки пізнавши, що таке тяжкий труд на тютюнових плантаціях і зрозумівши, як народжуються найкращі кубинські сигари.
З часом одна крамниця перетворилася на провідну світову компанію з торгівлі тютюном, сигарами тощо. Розквіту її парадоксальним чином сприяла Друга світова війна: адже лише в магазинах Давідофф у нейтральній Швейцарії можна було в ті лихі часи купити сигари й тютюн найвищої якості.
Читайте: Видатні українці. Хто відкрив Х-промені
Кажуть, що саме Зіно Давідофф винайшов спосіб зберегти в дорозі сигари від згубного висихання, особливо під час транспортування. Він клав сигари у дерев’яні коробки разом із пристроєм, для підтримання потрібного рівня вологості й гігрометром, що вимірював її рівень.
Революція на Кубі під проводом Фіделя Кастро й наступна повна торговельна блокада комуністичного режиму з боку США та інших провідних країн не стали на перешкоді бізнесу Давідоффа. Він уміло уникав ембарго щодо Куби і дарував поціновувачам у всьому світі справжні, найкращі кубинські сигари.
Так Зіно став монополістом у цій галузі й отримував сталі прибутки.
Згодом Зіно здогадався поєднати продаж найбільш якісних сигар із пропозицією, так би мовити, супутніх товарів – найкращими коньяками та винами. Геній бізнесу невтомно працював без відпусток.
– Я все життя торгував мріями та ілюзіями. Мій батько міг би мною пишатися – зізнався Зіно.
Так, Анрі мав би порадіти… Лише один лондонський філіал фірми Давідофф продає за рік понад чотириста тисяч сигар більш як двохсот видів. А прізвище українського підприємця носять майже півсотні магазинів у різних містах світу.
Зіно Давідофф помер, оповитий славою успішного бізнесмена, в січні 1994 року. В Женеві протягом багатьох років він мешкав у великій квартирі, понад усе полюбляючи український борщ і вареники.
Нагадаємо, Факти ICTV також писали про Марію Башкирцеву, яка підкорила Європу своїм щоденником.