PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Покоління імпотентів. Найєм пояснив Карп’яку, як у політиці закінчилася романтика

Що спитали у Найєма   

Мустафа Найєм нерідко згадує у своїх промовах молоде покоління, яке може змінити систему в Україні.

На це під час прямого ефіру Свободи Слова ICTV звернув увагу ведучий Вадим Карп’як. Він поставив Мустафі Найєму таке питання:

– Я пригадую, багато фурору наробила публічна лекція у Чернівцях відомого українського історика Ярослава Грицака про розвиток майбутньої України. Частину лекції він приділив поколінню 1980-х і 1990-х, згадуючи і вас між рядків.

Грицак назвав представників цього покоління молодими політиками, які прийшли на хвилі Євромайдану недозрілими, а саме покоління – красивим, галасливим, але імпотентним. Мовляв, воно нічого не породило поки що. Ви погоджуєтеся з таким твердженням пана Грицака?

 

Про що говорив історик

Спіч Ярослава Грицака про покоління 1980-х і 1990-х був розлогим. Тому публікуємо частину промови історика, про яку говорив ведучий:

– У вас є відчуття, що ви ще маєте дуже багато часу, це все ще перед вами. Тому ви, відкладаючи рішення, несете менше відповідальності. Реагуєте виключно на безпосередні загрози. Ось вам не подобається Янукович – і ви виходите на вулицю. Але після цього? Ви зникаєте з Майдану і переходите у Facebook…

…Виявилося – це зрозуміли і Петро Порошенко, і інші – що вас можна спокійно ігнорувати. Цим поколінням, цими 15 відсотками українського суспільства, для яких важливі цінності самовираження – можна політично знехтувати. Воно гарне, галасливе, але імпотентне. Багато галасу і нічого.

І тому єдине, чого я вам бажаю – це поразку. Сильнішу, ніж зараз, такого собі wake-up call, “смаженого півня”. Тому що нічого не можна будувати по-справжньому без поразки. Ейфорія нічого не дасть.

Дивіться з 44-ї хвилини:

Як відповів Найєм

На питання ведучого Свободи слова на ICTV Вадима Карп’яка Мустафа Найєм відповів так:

– Я дуже поважаю пана Грицака. З багато чим, що він сказав, погоджуюся. Дійсно, багато людей нашого покоління трошки було наївне і романтичне. Це правда.

Навіть про себе можу сказати. Я три роки тому романтично пішов у парламент, думаючи, що там ми усе змінимо.

Зараз розумію, що окрім війни – внутрішньої війни, де ми можемо щодня вимагати якихось змін в ефірах, на вулицях – нам не дають шляху там зробити.

Я би хотів сказати одну річ на захист нового покоління. Пан Грицак належить до покоління, яке прийшло у нашому віці після незалежності. У них не було війни, у них не було ситуацій, коли їх змушують під час війни створювати політичні партії. Кому вони віддали країну? Комсомольцям.

Чому не було створено партії, яка би зараз передала нам чисту Україну без корупції? Чому я не бачив у своєму житті прикладів, як люди йдуть у політику чесним шляхом – стають презентами, прем’єр-міністрами?

Я нікого не обвинувачую. У кожного покоління – свої гріхи. Ми зараз намагаємося щось робити, йдемо своїм шляхом. Так, багато помилок. Але сказати, що ми не дозріли чи інфантильні? Це неправда.

Антикорупційне бюро – це перший орган у країні, який справді почав саджати високопосадовців і створює для цього умови, був створений саме молодим поколінням.

Пан Грицак, мені здається, це людина, яка може бути совістю нашого покоління, показувати наші гріхи. Але я б хотів, щоб ми все ж таки іноді думали про те, що багатьом, хто зараз стоїть поза нас в уряді, парламенті, місцевих органах влади, важко. Вони є заручниками тих дій, які робили політики протягом 25 років, коли вони крали, обманювали, брехали. А тепер молоде покоління прийшло у політику, і чомусь вважається, що вони такі самі. Це неправда. Вони не такі.

У нас є два шляхи: або протягнути їм руку, допомагати створювати командувати, перемагати, показувати, що ми можемо робити інакшу політику або їх пинати у спину і кричати, що вони такі самі.

Я проти цього. Мені здається, це неправильно. Ми чуємо пана Грицака, і не тільки він про це каже. Але все ж таки нам зараз потрібна допомога, і я думаю, що ми прийдемо до цієї перемоги.

Нагадаємо, народний депутат Мустафа Найєм поділився з Фактами ICTV інсайдом про Святослава Вакарчука. За його словами, лідер гурту Океану Ельзи вже отримував запити про балотування у президенти.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка