В Україні хочуть створити спецреєстр зірок, які виступають у Росії

Спеціальний державний реєстр виконавців, що гастролюють на території країни-агресора, може вести, наприклад, Нацрада з питань телебачення та радіомовлення, повідомила прес-служба В’ячеслава Кириленка.
– Під час виступу чи відеокліпу артиста, якого занесено до реєстру, на українських телеканалах постійно висвічується інформаційний напис: “Цей виконавець гастролює на території країни-агресора”. Відповідне повідомлення лунає також і на радіо перед саундтреком такого артиста.
В Україні зі своїх концертів виконавці, що включені до реєстру, сплачують спеціальний збір, надходження від якого повністю скеровуються на потреби Збройних сил України, – йдеться у повідомленні.
Читайте: Гастролі артистів РФ в Україні: кого не пустять і нові правила
Кириленко також додав, що до законопроекту ще будуть різні пропозиції та уточнення, однак “позиція прямої або прихованої неповаги до своєї країни повинна нарешті дістати оцінку”.
Раніше Нацрада з питань телебачення і радіомовлення закликала Верховну Раду ввести штрафні санкції за гастролі українських артистів у РФ або передбачити за це кримінальну відповідальність.