
Про це йдеться у статті Бонуси і можливості: Що українські компанії надають своїм працівникам на 112.ua.
– Ми, як і всі компанії в Україні, відчуваємо проблему відтоку кадрів. За останні кілька років він значно посилився. Якщо 5-6 років тому ми відчували від’їзд за кордон білих комірців, так звана витік мізків, то зараз відчувається гостра нестача навіть фізичної сили, – розповіла директор по персоналу компанії METRO Cash and Carry Ukraine (3 тис. співробітників) Ірина Брижак.
За словами Брижак, люди виїжджають з країни головним чином через нестабільну ситуацію і повільні реформи:
– Відкривши кордон з Європою, держава поки не вживає серйозних заходів з поліпшення іміджу країни і утримання наших громадян. При цьому також не дає бізнесу вирішити проблему відтоку самостійно – наприклад, наданням можливості привезти робочу силу з інших країн.
Зміни на ринку праці зачепили всі сфери, і банківська не є винятком.
– Основні причини складнощів – це питання демографічної ситуації: молоді стало менше. Багато студентів хочуть і використовують можливість отримати освіту в європейських вузах. Крім того, відкриття кордонів призвело до різкого зростання темпів трудової міграції українців, – повідомили у Приватбанку.
– На ринок праці в нашій індустрії впливають декілька факторів, серед них трудова міграція. Окремо слід виділити зниження зацікавленості молоді в промисловій кар’єрі на великих виробництвах. Наприклад, в одному з профільних вузів на наших спеціальностях ще п’ять років тому було 200 студентів, сьогодні їх лише 20, – повідомили в найбільшій металургійній компанії Метінвест (80 тис. співробітників).
Як писали раніше, українці виїжджають на заробітки за кордон через негативну економічну ситуацію в Україні. При цьому країни-сусіди, користуючись проблемами в нашій країні, все більше закликають трудових мігрантів з України.
Експерти вказують, що в Україні в деяких галузях (наприклад, ГМК) можна заробити практично ті ж гроші, що й за кордоном.
Фото: etcetera