PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Підприємства Росток-Холдингу передано Нацагентству з управління заарештованими активами

30 квітня в рамках розслідування кримінальної справи за фактом шахрайських дій власників Росток-Холдингу Харківський районний суд передав заарештовані корпоративні права та нерухомість підприємств агрохолдингу в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів.

Підприємства Росток-Холдингу передано Нацагентству з управління заарештованими активами

Про це повідомив адвокат Михайло Величкович, що представляє інтереси потерпілої сторони.

– Рішення суду вступило в законну силу і оскарженню не підлягає. У зв’язку з тим, що в управління Національному агентству передано 100% корпоративних прав Росток-Холдингу, це означає, що будь-які дії по відчуженню будь-якого майна Росток-Холдингу, в тому числі і зерна, можуть здійснюватися тільки за згодою Національного агентства, – зазначив Величкович.

Він нагадав, що раніше Харківський апеляційний суд визнав законним сам арешт корпоративних прав та нерухомості Росток-Холдингу.

Підприємства Росток-Холдингу передано Нацагентству з управління заарештованими активами / 6 фотографий

Все зерно, яке знаходиться на елеваторах Росток-Холдингу, заарештовано, вилучено та передано на відповідальне зберігання елеваторів холдингу в рамках проведених правоохоронними органами слідчих дій.

– Не дивлячись на цей факт, керівництво Росток-Холдингу продовжує здійснювати незаконні дії з вивезення арештованого та вилученого зерна з елеваторів, що є розкраданням арештованого майна, за яке передбачена кримінальна відповідальність за ст. 388 КК України. Співучасниками цих злочинних дій є працівники елеваторів, водії зерновозів і покупці такого зерна, – сказав Величкович.

Як пояснив юрист фірми Kinstellar Костянтин Лікарчук:

– Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, має достатні повноваження щодо ініціювання притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних і винних в розкраданні арештованого майна.

Слід розуміти, що з моменту передачі майна Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, дії керівництва Росток-Холдингу з вивезення арештованого майна можуть бути розцінені як розкрадання власності, що знаходиться у володінні держави.

До слова, Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, створено після подій 2014 року в кооперації з Європейським союзом як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом.

Національне агентство діє на підставі закону України стаття 19 якого передбачає, що Національне агентство здійснює діяльність щодо володіння, користування та/або розпорядження заарештованими активами, спрямовану на забезпечення збереження арештованих активів, їх економічної вартості шляхом передачі їх в управління або реалізації.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка