PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Україна і Туреччина будуть зміцнювати аграрний бізнес – Мартинюк

Максим Мартинюк і міністр сільського та лісового господарства Туреччини Бекір Пакдемірлі обговорили розвиток торговельних відносин в галузі сільського господарства.

Україна і Туреччина будуть зміцнювати аграрний бізнес – Мартинюк

За круглим столом в торгово-промисловій палаті України зустрілися в.о. міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк і міністр сільського та лісового господарства Туреччини Бекір Пакдемірлі, який прибув в Україну на чолі турецької делегації.

Темою обговорення стали питання розвитку торговельних відносин між двома країнами в галузі сільського господарства.

На його думку, джерелом розвитку взаємин двох країн є два основні чинники: розвиненість сільського господарства у обох країн і різні спеціалізації в цій сфері.

Другий фактор допоможе диверсифікувати двосторонню торгівлю, яка на даному етапі знаходиться в стадії активного розвитку.

За обсягами загального товарообігу з Україною Туреччина розмістилася на сьомому місці, а в аграрній сфері в 2017 році посіла перше місце в рейтингу імпортерів сільськогосподарської продукції серед близькосхідних країн.

Угода про зону вільної торгівлі, яка знаходиться у фінальній стадії обговорення, буде стимулювати співпрацю двох країн. Преференції в документі віддаються аграрній сфері як основному джерелц прибутку для бізнесу двох країн.

Україна і Турецька республіка мають потужний потенціал для розвитку кооперації та партнерства зазначив Максим Мартинюк. Для об’єднання спільних зусиль відкриті такі ніші аграрної сфери, як лісове господарство, ветеринарія, насінництво, управління водними ресурсами, зрошення. І цей перелік буде поповнено новими напрямками для співпраці в найближчому майбутньому.

Питання транспортної логістики стоять на першому місці, оскільки необхідно постійно підтримувати ритмічність поставок, яка може бути порушена через перевантаження транспорту великими обсягами рекордного врожаю, а також форс-мажорних обставин в районі Азовського моря.

На сьогодні в експорті української продукції, яка поставляється до Туреччини, основними складовими є зернові культури, насіння і плоди олійних рослин, жири і масла тваринного і рослинного походження, залишки харчової промисловості.

Зміцнення співпраці з Туреччиною дозволить українському АПК спрямувати свої зусилля на відновлення рибної галузі, яка втратила значну частину свого потенціалу через анексію Криму.

Розглядаючи перспективи партнерства в цій галузі, пан Паекдемірлі підкреслив, що його країна має великий досвід в частині рибного господарства і аквакультури, який може бути ефективно використаний при реалізації спільних з Україною інвестиційних проектів.

Читайте: Держпідтримка допоможе виробникам впоратися з великим урожаєм яблук – Мартинюк

Відзначаючи високу перспективність турецького експортного ринку, який знаходиться в трійці лідерів-імпортерів української аграрної продукції, Максим Мартинюк підкреслив, що торгові відносини України і Туреччини будуть тільки посилюватися і розвиватися в нових напрямках.

До слова, у Мінекономрозвитку пояснили, як введення воєнного стану вплине на економіку України.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка