PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Україна єдина в Європі не має обов’язкового екологічного моніторингу

Про це розповіла керівник Громадського формування з охорони громадського порядку Екологічний патруль Дніпропетровської області Тетяна Лампіка, яка нині перебуває на міжнародній науковій конференції Екологія та безпека у Болгарії.

– Наукова конференція Ecology & Safety зібрала цьогоріч науковців із 46 університетів не тільки Європи, але й Китаю. Доповіді переважно стосувалися досліджень незадовільного стану річок, грунту. І тільки ми говорили про обов’язковий екологічний моніторинг. Бо скрізь у світі він вже є. Учасників конференції дуже здивувало, що у нас цим займаються лише громадські активісти та громадські організації, – розповіла Лампіка.

За її словами, досвід інших країн підтверджує, що дієвим може бути лише обов’язковий державний моніторинг.

Україна брала на себе такі зобов’язання перед Європою. Однак у результаті було ухвалено закон, який віддає проведення екологічного моніторингу на розгляд підприємства, що створює для країни низку ризиків.

– Державний постійний і обов’язковий екологічний моніторинг, по-перше, дасть змогу контролювати забруднення середовища підприємствами. А по-друге, стане базою для розробки ДСНС та іншими компетентними службами комплексів запобіжних заходів на випадок різноманітних надзвичайних ситуацій.

Що робити з розливом нафтопродуктів? Як зменшити шкоду, коли під час пожежі на підприємстві відбуваються великі викиди у повітря сірки чи інших небезпечних речовин? У нас щось сталося, ЗМІ про це написали – і на тому все. Держава особливо цим не переймається, – каже Лампіка.

Крім того, обов’язковий екологічний моніторинг, на думку керівника Екопатруля, дозволить проконтролювати, аби на підприємствах були передбачені запобіжні заходи, які дозволять локалізувати викиди небезпечних речовин та наслідки НС для довкілля.

– Більшість підприємств готові до впровадження обов’язкового державного моніторингу. Це дозволить не вішати всі гріхи на якесь одне підприємство, на яке, умовно кажучи, пальцем вказали, а проаналізувавши результати досліджень, точно встановити, хто винен і покарати його, – підкреслила Лампіка.

До речі, раніше Факти ICTV писали, що в Раді підготували зміни щодо екоподатку в Україні.

Джерело: Обозреватель

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка