PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Екоподаток в Україні не ефективний: в Раді підготували кардинальні зміни

Кошти від екологічного податку в Україні не витрачаються за цільовим призначенням і не покращують екологічну ситуацію в країні.

Про це під час IV Всеукраїнського ЕCOFORUM-2019 повідомила народний депутат від фракції Радикальна партія та автор законопроекту про реформування екоподатку Валерія Заружко, яка зазначила, що останні п’ять років величезні кошти від сплати екологічного податку витрачаються невідомо на що.

– Ситуація виглядає так, що державі вигідно отримувати гроші як екоподаток, але немає політичної волі, щоб інвестувати ці гроші в екологію і робити якісь поліпшення, або боротися з наслідками забруднення навколишнього середовища від роботи підприємств, – каже нардеп.

Заружко розповіла, що зараз у Верховній Раді перебувають два законопроекти – №10146 та №10147, які зможуть виправити ситуацію і допомогти використовувати кошти від екоподатку якомога ефективніше.

Як пояснює Заружко, народні депутати пропонують внести зміни до податкового та бюджетного кодексів України, які стануть дієвими та ефективними механізмами у стимулюванні великих підприємств самостійно інвестувати гроші в будь-які екологічні та природоохоронні програми.

– Ми хочемо зробити це таким чином, щоб підприємства могли економити 70% на виробництві екологічних програм за рахунок нарахованого екологічного податку.

Але, по-перше, ці підприємства повинні інвестувати в ці проекти, а по-друге – вони повинні отримати експертизу від Мінекології через оцінку впливу на навколишнє середовище, яка визначить, що ці заходи дійсно допомагають очищенню екологічного середовища, – пояснює народний депутат.

За її словами, чим більше підприємство інвестуватиме в екологічні проекти, тим менше воно платитиме екологічного податку згодом, адже забруднення від діяльності ставатиме мінімальним.

– Також ми наполягаємо, щоб цей податок став цільовим, щоб гроші йшли до спеціального фонду, розпорядником якого буде Міністерство екології, і щоб ми розуміли, що гроші використовуються за призначенням, – сказала вона.

Ще одним важливим пунктом законопроекту є те, щоб відшкодування цих 70% було автоматичним, завдяки чому мінімізується можливість корупційного складника в нарахуванні цих коштів.

Читайте: Екоподаток в Україні регулярно підвищується, але екологічна обстановка не стає кращою – ЗМІ

– Ми дуже сподіваємося, що побачимо ці законопроекти найближчим часом в сесійній залі, оскільки вони є невідкладними. У нас є зобов’язання перед нашими європейськими партнерами.

Як країна ми затвердили національний план щодо екологічних заходів, і все це ми повинні виконувати, починаючи вже з 2020 року. Якщо ми говоримо про законодавчу базу, то у нас вже просто немає часу, щоб відстрочити ухвалення цього рішення, – завершила Заружко.

До слова, Єрмолаєв пояснив, як тема екології стала зброєю.

Джерело: Обозреватель

Фото: Pixabay

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка