PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Україна відзначає День перемоги над нацизмом

Пам’ятна дата була встановлена Верховною Радою України лише 9 квітня 2015 року законом Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років в межах голосування за пакет законів про декомунізацію.

Тепер 9 травня відзначається як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні замість встановленого з радянських часів Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

Адже, як відомо, термін Велика Вітчизняна Війна використовували в колишньому СРСР, аби підкреслити, що у війні 1941-1945 років громадяни захищали Радянський Союз як спільну Вітчизну.

Водночас при вшануванні пам’яті полеглих у роки Другої світової війни скасували використання радянської символіки.

Читайте: Церковні свята, пости та поминальні дні – календар на 2020 рік

Замість цього тепер офіційним символом Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, як і Дня пам’яті та примирення, є квітка червоного маку – загальноприйнятий у світі символ пам’ятних днів Другої світової війни.

В Україні використовується у власній стилізації, розробленій харківським дизайнером Сергієм Мішакіним. Гаслом обох пам’ятних днів є 1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо.

В Україні в 2020 році не проводитимуться масові заходи з нагоди Дня пам’яті і примирення 8 травня і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня.

Раніше Факти ICTV писали, що в Україні в 2020 році будуть відзначатися безліч державних свят, а деякі з них будуть навіть вихідними. Які саме дні будуть вихідними – дивіться в календарі державних свят на 2020 рік.

Фото: Dreamstime

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка