За раз фіксуємо в повітрі до 300 дронів на деяких ділянках фронту – очільник управління РЕБ

Очільник Головного управління РЕБ (радіоелектронної боротьби) та кібербезпеки Генштабу ЗСУ полковник Іван Павленко розповів, як змінилися реалії сучасної війни із появою і застосуванням дронів.
Іван Павленко наголошує, що більшість військових експертів, іноземних зокрема, станом на 2022 рік не уявляли масштаб застосування дронів у сучасній війні. Вони думали, що буде, як в Афганістані – фіксуватимуться поодинокі безпілотники.
Проте, наприклад, на деяких ділянках фронту від Запоріжжя до Лимана в повітрі одночасно фіксується 250-300 дронів. Це і наші, і ворожі безпілотники.
Безперечно, основним на війні є вогневе ураження сил противника. Проте розвідка дронами допомагає підвищити ефективність удару – виявити та скерувати на ворога.

Дронів зараз дуже багато, і їхня функціональність просто вражає. Разом із цим автоматично виникло питання радіоелектронної боротьби, адже ворожим дронам ми повинні протидіяти. Часто бувають ситуації, коли лише засоби РЕБ можуть це завдання виконати. Рій FPV-дронів ніяка вогнева система збити не може.
Для електронної боротьби обмежень за кількістю не існує взагалі. Електромагнітна хвиля впливає однаково і на один, і на 221 дрон одночасно. Проте для ефективної протидії мають бути команди навчених фахівців, наголошує полковник Іван Павленко.