Укр Рус
, журналістка Факти ICTV, ведуча рубрики «Огляд соцмереж» та кореспондентка сайту
, редакторка стрічки

Дасть змогу захистити енергосистему від обстрілів: Коболєв про можливості децентралізації енергосистеми

Андрій Коболєв
Фото: УНІАН

Децентралізація енергетики, а саме побудова великої кількості нових станцій, дасть нові можливості для захисту енергосистеми України від атак РФ.

Про це в інтерв’ю журналістці Фактів ICTV Оксані Михайловій розповів колишній очільник Нафтогазу, засновник енергетичної компанії Eney Андрій Коболєв.

Він зазначив, що бізнес і приватні підприємці стануть поряд із державою у відбудові української енергосистеми.

Зараз дивляться

– Навіщо потрібен бізнес? Держава вже озвучила плани відбудови децентралізованої енергетики. Не треба бути генієм з енергетики, щоб зрозуміти, що однією з наших проблем є висока концентрація об’єктів генерації. Тобто велика стара станція, по ній прилетіла ракета, станції немає. Можна передбачити, що з високою імовірністю вони шукатимуть і нові станції, але якщо це буде не одна велика, а замість неї буде 20 маленьких, то їх знищити набагато важче, – сказав Коболєв.

Як захистити енергосистему від обстрілів

Ексочільник Нафтогазу зауважив, якщо на знищення старих станцій у Росії пішло два роки, то на 20 маленьких станцій знадобиться набагато більше часу.

– Їх легше захищати, їх важче знищувати. Якщо ми говоримо про подрібнення нашої генерації на велику кількість об’єктів, то маємо на увазі таке число об’єктів, яке вимірюється сотнями, а може й тисячами. Будь-яка держава у світі таку кількість об’єктів паралельно відбудувати не зможе, – наголосив Коболєв.

Тому зараз у України є шанс створити правила гри, дати можливість приватному бізнесу будувати те, що він вважає за потрібне, а також там, де підприємці бачать це більш доцільним.

На думку Коболєва, потрібно прибрати бюрократію – і підприємці допоможуть відбудувати енергосистему. Також має бути справедливе ціноутворення – тобто те, яке споживач готовий оплачувати.

– А у споживача зараз є реальна альтернатива – це генератори, на яких, на жаль, сидить багато українських споживачів. І ми приблизно знаємо ціну за електроенергію з генератора. Це від 10 грн і вище, – додає він.

До речі, раніше у Міненерго пояснили, що допомагає уникати блекаутів в Україні.

Андрій Коболєв, Війна в Україні, Енергетика
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка