Укр Рус
Ексклюзив
, редактор стрічки
, політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента»

ЗСУ взяли у полон громадян Китаю: політолог пояснив, на які сигнали з Пекіну слід звертати увагу

Україна взяла у полон двох китайців: політолог пояснив, чи робить це Китай учасником війни
Фото: Факти ICTV

Участь китайських громадян у військових підрозділах армії РФ у війні проти України не робить Китай частиною вісі зла, до якої належать Росія, Іран та Північна Корея.

Ба більше, взяття у полон двох китайців Силами оборони України теж навряд чи змінить міжнародний тиск з боку США на Китай чи на Росію.

Водночас варто слідкувати за тим, як у самому Пекіні вирішать кваліфікувати участь двох громадян китайської держави, яких українські війська взяли у полон на Донеччині.

Зараз дивляться

Про це у коментарі Фактам ICTV заявив політолог Володимир Фесенко.

Участь китайців у війні на боці РФ

Він прокоментував повідомлення президента Володимира Зеленського, який 8 квітня заявив, що двоє китайських громадян були взяті у полон на території Донецької області.

За словами політолога Фесенка, участь китайських громадян у війні проти України “однозначно” не робить Китай частиною вісі зла, до якої належать Росія, Іран та Північна Корея.

– Я думаю, що Китай буде спростовувати свою причетність до участі в військових діях проти України, тому що це суперечить офіційній позиції Пекіну. Тому, скоріше за все, скажуть, що ці люди – найманці, добровольці, як вже там їх назвуть. Але офіційно Китай буде зберігати нейтральну позицію, – каже він.

Політолог нагадує, що на боці України також воюють добровольці з різних країн, що не робить їх прямими учасниками конфлікту.

– Це означає участь США, Великої Британії чи Польщі в військових діях проти Росії. Тобто участь в військових діях на індивідуальній основі, скажімо так, вона не завжди вітається. В багатьох країнах це просто заборонено і людину можуть засудити. Такі випадки були і в країнах Європи за незаконну участь в військових діях як найманця, і в Казахстані були такі випадки. Тому зараз слід буде спостерігати за тим, як це кваліфікує Китай, – пояснює експерт.

Політолог також розрізнює те, як до війни проти України на боці РФ були залучені північнокорейські війська з тим, як це було із китайськими громадянами.

– У випадку з Північною Кореєю в військових діях брали участь тисячі солдатів, і це були військові підрозділи. В даному випадку (йдеться про китайців, – Ред.), я так розумію, що це люди, які брали участь в російських військових підрозділах, – додає він.

Як взяті у полон китайці вплинуть на позицію США щодо Китаю чи РФ

Володимир Фесенко окремо вказує на те, що взяття у полон громадян Китаю стане частиною тиску на Пекін на міжнародній арені, зокрема, буде грати роль у відносинах між КНР та США.

– Безумовно, і в США, я думаю, теж не визнають, що це тема участі Китаю (у війні, – Ред.). Але тут важливий факт, що в адміністрації Трампа є негативне ставлення до Китаю, а китайців сприймають як головного противника. Тут є прояв, хай опосередкований, непрямий і завуальований, але співпраці між Китаєм і Росією, участі китайських громадян у війні.

Безумовно, це має посилити уявлення про те, що Китай воює на стороні Росії, тому не варто зараз США замирятися з Росією, шукати співпраці, тому що Росія є союзником Китаю, – каже він.

Разом з тим, вважає політолог, не варто видавати бажане за дійсне та очікувати, що таким чином США зможуть посилити тиск на Росію. За його словами, президент Штатів Дональд Трамп навряд чи після цього відмовиться від переговорів з Росією.

– Всі вони прагматичні люди, і всі все розуміють, і Китай буде це підкреслювати, і американці, поки для них переговори з Путіним матимуть вагу, поки вони будуть важливі: все що буде суперечити (офіційній позиції Китаю, – Ред.) буде або відкидатися, або применшуватись, – пояснює він.

На думку політолога, це не вплине напряму на відносини між Китаєм та США, однак американські посадовці можуть взяти цей як аргумент для розмов за лаштунками з російськими представниками, щоб посилити переговорний тиск.

– А публічно це не змінить ситуацію, як і позицію Трампа це не змінить… Ми всі чекаємо, що у Трампа урветься терпець і він запровадить проти Путіна пекельні санкції. А що вже було? Кривий ріг. Він для Трампа не є ключовою подією. Для нас це важливо, але не для Трампа.

Відповідно, не варто думати, резюмує політолог, що двоє взятих у полон китайських громадян змінять ставлення Трампа до Путіна, або загалом відносини США з Росією.

Читайте також
МЗС України викликало посла Китаю через залучення китайських військових у війну на боці РФ
Андрій Сибіга

Війна в Україні, Китай, полон, Росія, США
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка