
Величезні суми за платіжки можна не платити, якщо знати і виконувати кілька правил.
Правило №1. Встановити лічильники на все
У середньому українці споживають на 30% менше ресурсів, ніж розраховано в нормативах. Ті, хто не встановив лічильники, повинні платити за нормативами, в той час як у квартирах з лічильниками оплачують тільки за використані енергоресурси.
Правильно №2. Утеплити будинок
Експерти пояснюють, 33% тепла втрачається через погану теплоізоляцію стін. Утеплення одного квадратного метра зовнішньої стіни пінопластом коштує приблизно 300 гривень. Мінімальна площа утеплення – 20 квадратних метрів обійдеться в 6 тисяч гривень.
Правило №3. Правильно використовувати електроенергію
Енергозберігаючі лампочки допоможуть на третину скоротити споживання електрики.
Холодильник поставити в 10 см від стіни і подалі від батарей і прямих сонячних променів.
Правильно користуватися пилососом та пральною машинкою. Пилосос найбільше споживає електрики в момент включення – не варто часто вимикати і включати його під час прибирання. Також заповнений пилом пилосос витрачає до 20% більше електрики.
Читайте: Київрада заборонила підвищувати тарифи (ВІДЕО)
При завантаженні бака пральної машини лише наполовину, 50% її потужності витрачається марно. Прання при температурі 30 °С замість звичних 40 ° С дозволяє заощадити 40% енергії.
Правило №4. Переглянути споживання води
За словами Ганни Шумейко, за місяць сотні літрів води йде “даремно”. Вже зараз кожна сім’я може почати економити воду, використовуючи кілька простих порад. Встановити ричагові крани, поміняти або “модернізувати” зливний бачок, купити пральну машину з класом енергоспоживання А+, мити посуд не в проточній воді і берегти воду.
Правило № 5. Оформити субсидію (якщо вона призначена)
Для субсидії достатньо заповнити заяву та декларацію та відправити їх в орган соціального захисту за місцем проживання. Субсидія нараховується залежно від кількості проживаючих у квартирі осіб та їх доходу.
Факти ICTV звернулися до директора Департаменту соцполітики КМДА – Юрія Крикунова, щоб дізнатися усе про те, як отримати субсидії.