Бізнес в Україні: податкові сюрпризи

Бізнес в Україні: податкові сюрпризи

Сайт Сегодня.ua з’ясував, як обов’язковий ЄСВ може вплинути на український бізнес.

Податок з неіснуючих прибутків

– Вперше за історію України бізнес обклали податками з відсутніх доходів, – прокоментувала нововведення голова однієї з найбільших регіональних бізнес-спілок Олена Єременко.

При цьому експерт відзначає: багато “сезонників” закриваються тільки для того, щоб не платити податки, свою діяльність вони продовжують.

Так, з 1 січня цього року всім підприємцям доведеться платити єдиний соціальний внесок (ЄСВ), навіть тим, хто подає в податкову порожні звіти. Розмір внеску – 22% від зарплати.

Зараз дивляться

З огляду на те, що мінімалка в 2017 році – 3200 грн, а розмір внеску для “сплячих підприємців” першої групи (працюють на ринку або не використовують працю найнятих працівників) – половина від мінімального, всім підприємцям з нульовим доходом доведеться платити 352 грн.

Підприємці другої і третьої групи (суб’єкт підприємницької діяльності з не більше ніж 10 співробітниками і виручкою до 300 тис. грн, або фізособа – підприємець з виручкою до 5 млн грн) будуть змушені платити 704 грн ЄСВ.

Читайте: Податки в Україні у 2017 році: що зміниться

До цього підприємці повинні були платити ЄСВ та 5% від доходу тільки в тому випадку, якщо вели підприємницьку діяльність.

За даними сервісу Opendatabot, за три тижні свій бізнес закрили приблизно 120 тисяч підприємців (всього їх 680 тисяч) – українці намагалися встигнути закритися до січня, щоб не платити податки. В результаті у відділах реєстрації фізосіб утворилися величезні черги.

Закрити свої підприємства українців підштовхнуло ще одне рішення уряду – підвищення мінімальної зарплати в два рази, до 3200 грн. Нагадаємо, з кожної зарплати необхідно заплатити 41,5% податків. Велика частина дрібного бізнесу офіційно оформляла своїх співробітників на мінімальну зарплату – 1600 грн. Ті, хто і без того мали маленькі доходи, змушені були закритися.

Для тих, хто не встиг закритися, пропонують ввести “пільговий період”

У Раді зареєстрували законопроект №5633, згідно з яким підприємців, які не встигли ліквідуватися, звільнять від податку в першому кварталі цього року (тобто на три місяці), якщо вони за цей час не отримували доходи.

Щоб закрити ФОП достатньо подати заяву на реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця та оригінал паспорта. Після цього держреєстратор видає повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

В інтернеті є десятки оголошень, в яких посередники за 900 грн пропонують допомогти закрити ФОП за один день.

Згідно із законом, закрити ФОП може і стороння людина, якщо оформити у нотаріуса довіреність.

До слова, заступник голови правління ПФ Микола Шамбір ще кілька місяців тому заявив про те, що розглядаються можливості зобов’язати всіх працюючих сплачувати єдиний соціальний внесок.

Раніше ми писали, що підприємців обклали новими податками.

Податки, Податок
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка