Що буде з доларом найближчим часом: чи варто чекати на круте піке

Світові фінансові ринки й надалі лихоманить через торговельну політику президента США Дональда Трампа. 7 квітня ситуація, що загострилася минулого тижня, погіршилася ще більше: азійські фондові індекси різко впали, а ф’ючерси на американські акції свідчать — втрата $5 трильйонів може бути не остаточною.
Факти ICTV дізнавалися, що буде з доларом найближчим часом, у директора департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності Глобус банку Тараса Лєсового.
Чому падає долар в Україні
На думку експерта, долар знижується головним чином через збіг низки обставин:
- Тиск експортерів-аграріїв, що перед посівною традиційно реалізують надлишок валюти.
- Монетарні заходи, як-от підвищення облікової ставки, що має зміцнити гривню.
- Необхідність сплатити податки.
У підсумку ринок повернувся до впливу суто сезонних факторів. Попит на валюту значно скоротився, наразі пропозиція домінує, перевищуючи попит в середньому на 10-15%, – зауважив експерт.
Що буде з доларом в Україні
Експерт зазначив, що ситуація на світових ринках не є головним фактором для українського валютного ринку. Український ринок поєднує в собі як державне так і ринкове регулювання – це режим “керованої гнучкості”.
Саме завдяки такій стратегії в Україні вдається уникати стрімких валютних змін, насамперед курсові зміни завжди м’які, без стрибків.
– На мій погляд, це оптимальна стратегія для країни, яка перебуває у війні, – зазначив експерт.
Тож те, що буде з доларом у 2025 році, залежить не лише від ситуації на світових ринках. Не варто очікувати, що світові тенденції дзеркально відображатимуться на українському ринку. Режим керованої гнучкості – це курсовий баланс. Тому скоро ми побачимо, що буде з доларом далі. Експерт прогнозує певне повернення курсів до березневих коридорів.