Авіація, екологія та космос: здобутки стипендіатів Фонду Леоніда Кучми
Сьогодні свій 15 день народження святкує Президентський Фонд Леоніда Кучми Україна. Він підтримує талановиту молодь у різних сферах – і юних художників, і музикантів, але особливий пріоритет організації підтримка молодих розробників, інженерів, конструкторів.
Катерина Малкіна стала знаменитою, коли винайшла унікальний спосіб утилізації поліетиленових пакетів. Її личинки жуків із Південної Америки поїдають пластик і целофан. Зі своїм відкриттям дівчина за підтримки президентського Фонду Леоніда Кучми Україна їздила до США на престижний конкурс науково-дослідницьких проектів і врешті із семисот проектів Катя стала срібною призеркою.
Два роки тому Іван Гуменюк став стипендіатом фонду Україна за винайдення самоочисного фільтру, який можна застосовувати в сільському господарстві для зрощування полів. Прилад забирає воду з річки, фільтрує її і готує для використання.
Читайте: Я завжди з Україною. Леонід Кучма – хрестоматія незалежності України
Дмитро Файзулін – випускник дніпровського вишу – нині у Японії – розробляє наносупутники. Член Міжнародної астронавтичної академії, там уже здобув доктора філософії, залишився працювати, щоб отримати потрібні в Україні знання.
Олександр Балдін теж працює на космос. У конструкторському бюро Південне як риба в воді. Розробляє системи, які відповідають за подачу палива в ракетний двигун.
Стихія Артура Шейхаметова – небо. Він випускник НАУ. Двічі стипендіатом став ще в студентські роки. Уже підготував сотню фахівців у школі пілотів. Нині ж Артур – другий пілот легендарного Боїнга, говорить про роботу і усмішка не зникає. Мріє стати капітаном.
Кожен із цих молодих людей буквально закоханий у свою справу, і отримавши свого часу належну підтримку, тепер готовий не лише змінювати світ, але й зміцнювати Україну.
До слова, Факти ICTV розповідали про те, як Леонід Кучма нагороджує студентів.