, редактор стрічки, журналіст, оглядач

Кава, крісло, тиша і улюблена книга. Чому варто піти в бібліотеку

З 10 ранку до 10 вечора у приватній бібліотеці можна погортати книжкові новинки, попити кави чи посидіти в Інтернеті. Єдина умова – дотримання тиші. Аби взяти томик із собою – потрібно купити місячний абонемент за 400 грн. У вартість також входить відвідування вечірніх читань щочетверга.

У звичайній державній бібліотеці не так яскраво та сучасно, однак є найголовніше – понад 44 тис. книжок.

Наблизити читальні до сучасних реалій може пілотний проект Бібліотека Хаб. Однак передбачений він поки лише для 3 книгозбірень столиці. Так, центральна бібліотека Святошинського району після ремонту матиме інтерактивну та лаундж зони, бездротовий Інтернет, сучасний дизайн, техніку та меблі.

Читайте: Рожеве НЛО, бункер і мозок. Найнеймовірніші бібліотеки світу.

В Україні діють понад 17 тис. публічних читалень. Гроші на них виділяють з держбюджету.

А от одну з найкрасивіших у світі бібліотек, що в Канаді, звели ще у 19 столітті. Круглий дизайн нагадує каплицю. Так було задумано навмисно, аби зробити з бібліотеки такий собі храм знань. Поруч із книжковими полицями – комп’ютери із доступом до сотень терабайтів інформації. Нині понад 60% усієї літератури тут лише у цифровому форматі. Користуватися читальнею можуть лише парламентарі, їхні помічники та журналісти. Тут працюють майже 300 людей, їхня робота – відповідати на 10 тис. запитів щороку.

– У 19 столітті можна було брати лише 2 книги за раз і лише на 2 дні. Не повернули – вас можуть позбавити депутатського мандату. Тепер таких суворих правил нема, бо 90% запитів – на електронні документи, їх ми можемо давати без обмежень, – розповідає голова довідкової служби Парламентської бібліотеки Канади Маурін Мартин.

Нагадаємо, у Нью-Йорку створили безкоштовну онлайн-бібліотеку в метро.

Бібліотека
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка