Кінець епохи Кличка та нова королева тенісу: спортивні успіхи українців 2017
Бокс: Король помер, хай живе король!
Дістатися вершини важко. Але набагато складніше залишатися там протягом багатьох років. Так часто говорив Володимир Кличко, який панував у світовому боксі понад 9 років і кар’єра якого тривала більше двох десятиліть. Прийшов кінець епохи.
Проте він переміг головного опонента – час. Адже Володимир Кличко вже увійшов в історію, як один з найвеличніших боксерів.
Український бокс пережив зміну поколінь і на аматорському ринзі нові зірки під синьо-жовтим прапором. Після провального виступу на Олімпіаді в Ріо 2016-го збірна України змогла реабілітуватися не де-небудь, а на домашньому чемпіонаті Європи, який наша країна проводила вперше за роки незалежності.
Виступи наших боксерів у Харкові резюмували, що в українській команді є гідна зміна Усику, Ломаченку та Берінчику: три золота, срібло, дві бронзові медалі та перше загальнокомандне місце. Чемпіоном Європи у рідному Харкові став Юрій Шестак.
У надважкій категорії тріумфував Віктор Вихрист. А третього українського чемпіона Європи Олександра Хижняка взагалі визнали найкращим боксером чемпіонату Європи.
Українські плавці підкорили воду
У 2017-му не лише український поміст рингу, а й український басейн допоміг піднятися нашій збірній на найвищу сходинку. України вперше приймала чемпіонату Європи зі стрибків у воду і вперше в історії його виграла. У командному заліку господарі на два бали випередили головних фаворитів – збірну Росію.
Рекордним виявився чемпіонат і за кількістю медалей. Адже 10 нагород на євро першості за всі роки незалежності Україна ще не здобувала.
Тенісна попелюшка України
Не втомлюється піднімати рекордну планку Еліна Світоліна. Минулий сезон вона завершила 14-тою ракеткою світу, однак тепер Еліна одна з чотирьох кращих тенісисток планети. Трохи більше ніж за півроку, українка виграла 5 турнірів, три з яких, вперше за кар’єру, престижної серії Прем’єр. А на змаганнях Гренд Слем Світоліна вийшла до чвертьфіналу Ролан Гарос та вперше у своїй кар’єрі пробилася до 4-го кола Уїмблдону.
Неочікувані успіхи піднесли харків’янку на 4-те місце в світового рейтингу, що ніколи не вдавалося вітчизняним тенісисткам. Еліна впевнено рухається до тенісного Олімпу та першої в історії участі українки в підсумковому турнірі року.
Хокейний провал збірної України
Однак не лише успіхи супроводжували цьогоріч спортивну Україну. Повним провалом завершився домашній чемпіонат світу з хокею. Організувати та провести змагання такого рівня у старому та нашвидкуруч примарафеченому Палаці Спорту зі скрипом, але вдалося. А от виступ нашої збірної завершився розпачем – 5-ть поразок у 5-ти матчах і, як результат, виліт у нижчий дивізіон.
Ми вже давно не хокейна країна. Адже зводити торговельно-розважальні центри куди популярніше за льодові стадіони. На велику хокейну арену в Києві чекають кілька десятиліть, однак Льодовий Палац продовжує стирчати моторошним довгобудом.
По всій Україні пристойних льодових майданчиків бодай на тисячу глядачів, ледь нашкребеться десяток. Натомість, на тричі меншій териоторії Білорусі повноцінних хокейних арен не менше 20-ти.
Школярка – чемпіонка Європи
…Їй лише 16, а вона – уже чемпіонка Європи. Дарина Білодід – сенсація світового спорту. У Варшаві вона стала наймолодшою чемпіонкою Європи. Той чемпіонат виявився найуспішнішим для України за всю історію незалежності – 4 медалі, 2 з яких золоті і третє місце в командному турнірі. Окрім Білодід звання чемпіона Європи дісталося й Георгію Зантараї.
Українці – найсильніші на планеті
Українці – серед найкращих у світі і в неолімпійських видах спорту. На Всесвітніх іграх у польському Вроцлаві у нас 10 золотих, 7 срібних і 8 бронзових медалей – це 5-те місце на планеті.
Найбільше, 7 нагород привезли пауерліфтери.
Олексій Рокочий – найсильніша людина на світу. У сумі він підняв аж 1105 кілограмів.
А Сергій Білий тепер власник світового рекорду – 1080 кіло.
Легендою світового спорту стала Лариса Соловйова – вона виграла уже 4-ті всесвітні ігри поспіль.
Найбільшою сенсацією ігор став виступ українок в стрибках на батуті. Наталя Москвіна та Світлана Малькова в синхронних стрибках обійшли навіть на той момент чинних чемпіонок китаянок.
Харлан тримає високу планку
Сезон мав усі шанси стати для неї провальним. Але ні важка травма, ні операція її не зламали. Ольга Харлан втретє стала чемпіонкою світу з фехтування.
Харлан не лише виблискує на міжнародній арені, а й переймається своїм видом спорту в Україні. Спортсменка чи не найпалкіше відстоювала відбудову фехтувального залу в рідному Миколаєві, який нагадував руїну і таки добилася свого.
Андрій Ковальський, В’ячеслав Цимбалюк, Олександр Якуба.